Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Nepodarená obnova Bata po reinštalácii Windows
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 03.10.2009 19:15

Posielam jeden popis problému a dve otázky. Vopred ďakujem za pomoc.

*** POPIS PROBLÉMU ***

Potreboval som preinštalovať Winows na svojom počítači, ale žiaľ
presun Bata na nový Windows tentoraz zlyhal. Vyrobil som zálohu,
ktorá mala ca. 2,6 gigabajtu. To sa mi zdalo dosť málo vzhľadom na ca.
štvrť milióna emailov, ktoré v tomto programe skladujem za posledných
10 rokov, ale nevenoval som tomu zvýšenú pozornosť. Po nainštalovaní
Bata na nový počítač a pokuse o obnovu zo zálohy vysvitlo, že Bat pri
zálohovaní celkom vynechal dva najrozsiahlejšie priečinky... Avšak
vôbec na to neupozornil. Keby som si neurobil separátne aj zálohu
celého priečinka "Documents and Settings", desaťročný archív by bol
zničený. Jeden z tých priečinkov obsahuje vyše 20 tisíc emailov a má
rozsah vyše gigabajtu, a druhý priečinok obsahuje ca. 12 a pol tisíc
emailov a má rozsah ca. 800 MB. V zálohe *.TBK neboli vôbec a dali sa
obnoviť iba ručným prekopírovaním súborov TBB a TBI.

*** PRVÁ OTÁZKA ***

Po obnove zmizli tiež všetky užívateľské nastavenia (View módy,
rozmiestnenie podokien, vzhľad Mail Tickera, všetky fonty, všetky
klávesové skratky atď.). Zachovali sa iba filtre, odpovedacie šablóny
a adresár. Môžete prosím poradiť, ktoré súbory zo zálohy "Documents
and Settings" treba ručne prekopírovať, aby sa obnovili pôvodné
užívateľské nastavenia?

*** DRUHÁ OTÁZKA ***

Záloha bola urobená vo verzii 3.80. Nainštaloval som najprv najnovšiu
4.2.10, ale keď sa nepodarila obnova, odinštaloval som ju a nainštaloval
som verziu 3.99.29. Momentálne toto píšem vo verzii 3.99.29. Je bezpečné
už v tejto chvíli upgradovať na 4.2.10? (Viem, že od verzie 4.10 nastali
zmeny a zálohy z novších verzií nie sú spätne kompatibilné.)

Ďakujem za pomoc.

Re: Nepodarená obnova Bata po reinštalácii Windows
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 05.10.2009 04:12

Predošlý problém som vyriešil surovým prekopírovaním súborov TBB a TBI zo zálohy "Documents and Settings" do dvoch najväčších chýbajúcich priečinkov. Našťastie ich program dokázal sám načítať.

Potom som sa odhodlal prejsť z verzie 4.0.38 na najnovšiu verziu 4.2.10.1 v nádeji, že takýto prechod v rámci štvorkovej verzie už nebude spôsobovať problémy (hoci mi je jasné, že od verzie 4.1 sa zmenili interné formáty atď.).

Žiaľ, toto bola márna nádej, po prechode na verziu 4.2.10.1 sa stala ďalšia katastrofa, a síce, že úplne prestalo fungovať upravovanie klávesových skratiek.

Najprv tu jak kretén celú predošlú noc manuálne upravujem klávesové skratky, čo je záležitosť pre extrémnych sadomasochistov, lebo tento program od verzie 2 nehlási konflikty, takže každú skratku treba nastavovať tak 5 minút, kým začne fungovať... a teraz po prechode na najnovšiu verziu zistím, že sa skratky už vôbec nedajú upravovať, a samozrejme, že keď človek manuálne po pamäti všetko nastavuje, lebo záloha totálne zlyhala, tak niektoré skratky musí dodatočne nastaviť.

Ale v tejto najnovšej verzii absolútne sa nedajú upraviť klávesové skratky, keď upravím skratku a potvrdím zmenu, okno sa zavrie a skratky zostanú tak, ako boli.

Už som s nervami na konci, ako sa tu celý víkend mučím s týmto softvérom, pri ktorom mi aj prechod medzi desatinovými verziami spôsobuje vždy, ale zatiaľ naozaj vždy obrovské problémy a časové straty.

Prosím poraďte, ako upravovať klávesové skratky v najnovšej verzii.

Verzia 4.0.38, z ktorej som sem upgradoval, mala o. i. tieto bugy:

* pokazená diakritika v odpovedacích šablónach po prechode z verzie 3.80
* nezachovávala sa pozícia a veľkosť Komunikačného centra medzi reštartmi programu
* nezobrazujú sa smajlíci (hoci štandardný folder smajlíkov je prítomný rovnaký ako vo verzii 3.80, veľkosť 17 531 bajtov; zobrazovanie smajlíkov aj Rich Text editora mám aktivované, ale aj tak sa smajlíci nezobrazujú)

V terajšej verzii 4.2.10.1 prvé dva bugy zmizli, ale naďalej sa nezobrazujú smajlíci a hlavne sa nedajú upravovať klávesové skratky.

Prosím o pomoc, ak je to možné. Ďakujem.

Re: Nepodarená obnova Bata po reinštalácii Windows
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 05.10.2009 11:33

Riešenie problému s klávesovými skratkami (poradili emailové konferencie): treba stiahnuť najnovšiu Beta verziu, momentálne 4.2.10.12, pretože ide o bug v poslednej regulérnej verzii 4.2.10.1.

Riešenie (kozmetického) problému so smajlíkmi zatiaľ neznáme.

Re: Nepodarená obnova Bata po reinštalácii Windows
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 05.10.2009 12:48

Zdá sa, že najnovšia Beta verzia vyriešila aj problém so smajlíkmi, pomaly sa vracajú naspäť, v niektorých emailoch sa zobrazujú, v iných nie... V novo písaných už vždy, tak hádam to bude v budúcnosti v poriadku.

Ešte upresnenie k prvému príspevku: problém klávesových skratiek sa nepodarilo vyriešiť racionálne, resp. nevedel som, ako na to, tak som všetky ponastavoval manuálne od začiatku a skoro som si pri tom vlasy vytrhal, a trvalo mi to dva dni, vinou toho príšerného konfigurátora klávesových skratiek v Batovi, ktorý nehlási konflikty... Vo verzii Bata 2 bol normálny konfigurátor klávesových skratiek, odvtedy tento nemožný... No ale čo už... aspoň, že to už ide nastaviť, hoci za cenu veľkých útrap.