Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Jeden The Bat! na dvou systémech najednou
Autor: Miroslav Hlavička (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 24.10.2009 13:20

Na svém počítači trávím čas půl napůl ve Windows XP a ve Windows 7. Je možné nastavit TB tak, aby bylo jedno, ze kterého systému ho právě používám? Tj. aby měl společné uložiště všech dat a přečtená zpráva v jednom by se zobrazovala jako přečtená i v tom druhém?

Re: Jeden The Bat! na dvou systémech najednou
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.11.2009 15:28

Co takhle vyzkoušet IMAP? winking smiley

Re: Jeden The Bat! na dvou systémech najednou
Autor: Miroslav Hlavička (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.11.2009 13:27

V TB mám několik účtů a většina z nich jsou POPky, IMAP u nich není k dispozici. Takže hledám opravdu spíš řešení, jak k jednomu TheBatovskému úložišti zpráv přistupovat z více nainstalovaných netopejrů v různých systémech a sdílet data s plnou funkcionalitou. Pohybuju ve více systémech a nemůžu si dovolit nebýt několik hodin na mailu. A zase si nechci do pošty vnést bordel, abych každou zprávu tahal zvlášť do každé instalace a měl to pak v jednom TB přečtené a ve druhém ne.

Re: Jeden The Bat! na dvou systémech najednou
Autor: raptor|3D (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.11.2009 00:07

Podle mě by to mělo jít, ale nemám možnost to ověřit. Databázi e-mailů si lze umístit kamkoliv na disk a TheBat tam nasměrovat (nastavení > vlastnosti > systém > základní složka zpráv > změnit).
Případně by to šlo pomocí dvou databází (v každém systému jedna) a ty synchronizovat (např. automaticky pomocí programu Robocopy nebo Richcopy - dávkovým souborem po spuštění systému).
Asi bych si někam databázi zazálohoval a vyzkoušel to pomocí nějakých testovacích mailů.

Bohužel, jak už jsem psal, nemám dualboot, tak to nemůžu vyzkoušet, jenom tipuji.