Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Matysek (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 07.01.2008 18:09

Zdravím. Řeším nemalý problém s přílohami, které obsahují archiv o velikosti několik MB. Bohbužel ať jsem hledal, jak jsem hledal v nastavení, nemohu u těchto archivů vyřešit problém, nebo ho prostě neumím najít.

Standardní e-mail s drobným archivem nedělá sebemenší potíže, ale pokud mi klient přeposílá např.: 5+ MB archiv, jedno zda ZIP, RAR..., přenos mi upadá na 1 - 5 b/s a celý den bych ho přijímal. Zkoušel jsem hledat v nápovědě, hledal jsem problém i v nastavení Eset Smart Security, zkoušel jsem ho i vypínat, ale problém jsem nevyřešil. Tech. support Esetu mi také nepomohl. Nevím proč, ale limit snad The Bat! nemá, nebo alespoň u Prof licence bych ho nečekal.

Udělal jsem i hrubý pokus na laptopu, kde nebyl žádný antivirus, žádny firewall, apod. pouze čistá instalace Win XPP SP2 s posledními aktualizacemi a opět ten samý problém, kdy mi tento mail stahoval The Bat! rychlostí 1 - 5 b/s. Bohužel já takovéto archivy potřebuji a nelze bez nich cokoliv dělat. Pustím-li si test s Mozilla Thunderbird, Opera Mail, Live Mail či Outlookem XP/2007, není sebemenší problém, ale pokud tahám takovýto mail do The Bat!, rychlost okamžitě padne na 1 - 5 b/s, čož je příšerné a řešit to přes webmail mi nepřijde moc pohodlné.

Zkusil jsem jak soukromou, tak i firemní poštu, včetně různého nastavení i lokálního pop3 serveru, kde jsem si hrál s konfigurací tak, abych nebyl ničím omezován (tzn. žádný spam assasin apod.), protože jsem chtěl vyloučit úplně vše.
Linka je volná, traffic minimální a nikde nic podstatného kapacitu linky nepoužívá, přesto tato rychlost padá na takovouto hodnotu.

Nezná někdo recept na tento problém? Poslední možnost už vidím poté jen v Googlení, ale když je to komerční produkt, rád použiju i help zde.

The Greenpeace: kill beaver, rescue tree!
I will use Google.com before asking dumb questions!
We born naked, wet and hungry. And since then, it goes downhill with us.

Re: POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 07.01.2008 18:19

Zdravím,

> Udělal jsem i hrubý pokus na laptopu, kde nebyl žádný antivirus, žádny
> firewall, apod. pouze čistá instalace Win XPP SP2 s posledními aktualizacemi
> a opět ten samý problém, kdy mi tento mail stahoval The Bat! rychlostí 1 - 5
> b/s. Bohužel já takovéto archivy potřebuji a nelze bez nich cokoliv dělat.
> Pustím-li si test s Mozilla Thunderbird, Opera Mail, Live Mail či Outlookem
> XP/2007, není sebemenší problém, ale pokud tahám takovýto mail do The
> Bat!, rychlost okamžitě padne na 1 - 5 b/s, čož je příšerné a řešit to
> přes webmail mi nepřijde moc pohodlné.

pokud tam opravdu neni zadny proxy antispam, proxy antivir nebo neco
podobneho co se vlozi do komunikace mezi mailer a server, neni duvod,
aby bylo stahovani tak pomale.

Jakou verzi programu pouzivate?

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]


Re: POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Matysek (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 07.01.2008 18:54

3.99.29

Právě proto, že tam nic takového není. Teoreticky bych mohl ještě zkusit na implicitní verzi všeho, takové "bare" bez ničeho. Ptám se proto, že mi to dosti vadí.

Re: POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 07.01.2008 19:04

Zdravím,

> 3.99.29

> Právě proto, že tam nic takového není. Teoreticky bych mohl ještě zkusit
> na implicitní verzi všeho, takové "bare" bez ničeho. Ptám se proto, že mi
> to dosti vadí.

o jaky POP3 server se jedna?

je pouzite SSL sifrovani nebo ne?

jaky operacni system a verze?

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]


Re: POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Matysek (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 08.01.2008 09:26

Zdravim.

Primarne mi jde o postu (hostovano na Cesky-hosting.cz) s pop3 serverem mail.cesky-hosting.cz TLS port 995. Pri pouziti bez TLS/SSL s portem 110. je opet to same.
Zpravy o velikosti do 4 MB se prijimaji bezproblemove, odchozi s libovolnou velikosti take, ale prichozi nad 4MB je uz problem a je jedno, zda mam TLS nebo bez.
http://blbosti.piskotek.cz/bat_pop3.jpg
Je jedno, zda mam TLS, ci ne, ona ta rychlost je identicka. Zkousel jsem od C-H.cz, pres Esset atd. Ten samy stav mam i na local Postfixu, na Exchange mi to nedela, ale tam netaham zase archiv.

Jeste si projedu poradne logy a zkusim prohledat google

Win XPP SP2 - veskere KB/Update k 8.1.08

Re: POP3 s přílohou (objemný archiv)
Autor: Matysek (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 23.01.2008 21:57

Po reinstallu windows (vada hdd v laptopu) uz to funguje jak ma. Sice uz se nedozvim,ktere KB chybelo v ciste testovaci instalaci, problem na serveru, routeru, ci co to bylo, ale funguje jak ma, casu je malo a uz se v tom stourat nechci.

Diky za snahu pomoci. Hezky den