Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 25.06.2012 16:01

Používám Win7 prof. a verzi The Bat!-4.2.12.4
Cca před 14 dny mi přestal program stahovat poštu z volny.cz, gmail.com, centrum.cz,
kde mi program napíše tuto chybu: FETCH - Server nepodporuje protokol TLS, ale používá zastaralou a málo bezpečnou verzi 3.0 protokolu SSL (program The Bat! vyžaduje verzi 3.1)

Zkoušel jsem tu utilitu STunnel326, která je na tomto serveru ke stažení, ale ta nefunguje.
A na The Bat! v.5 přejít nechci, protože jak jsem zde četl-není nic moc.
Poradí mi prosím někdo.
Moc děkuji.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 27.06.2012 15:56

Tak nikdo nemá tento problém???

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 05.07.2012 16:35

Zdravím,

> Používám Win7 prof. a verzi The Bat!-4.2.12.4
> Cca před 14 dny mi přestal program stahovat poštu z volny.cz, gmail.com,
> centrum.cz,
> kde mi program napíše tuto chybu: FETCH - Server nepodporuje protokol TLS, ale
> používá zastaralou a málo bezpečnou verzi 3.0 protokolu SSL (program The
> Bat! vyžaduje verzi 3.1)

to je divne, pokud to byl problem s certifikatem, neprestalo by fungovat
vice serveru naraz.

Nemenil jste nastaveni pouzite implementace v menu Nastaveni | SMIME a TLS?

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.07.2012 05:41

Opravdu neměnil. Psal jsem mylně, že to nefunguje na volny.cz a centrum.cz (omlouvám se), pop-není funkční pouze u gmail.com. Zkoušel jsem nastavit TLS/SSL dle návodů na jejich stránkách, ale stále to vypisuje stejnou chybu, nebo se nepřipojí k serveru vůbec. Samozřejmě jsem se podíval i na SMIME, jak jste psal, ale všechny účty jak volny, tak centrum i google jsou nastaveny stejně. A když jsem to zkoušel měnit, tak stále stejná chyba u gmailu.
Je tady pravdou, že jsem byl od dubna v Číně, kde to normálně fungovalo a zničeho nic nastal tento problém, který jsem ihned napsal do tohoto fóra.
Tak nevím.
Děkuji za případnou odpověď.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 21.12.2012 14:11

Prosím pomozte, stále mi to nefunguje.
Jak jste se ptal p. Mikuš ohledně nastavení SMIME, tak pro jistotu, kde to najdu
konkrétně?
Už si nevím rady.
Mám dva účty na googlu a oba mi dělají totéž.
Jiné účty na seznamu, atd..jsou v pořádku.
Zkusil jsem nastavení dle nápovědy na googlu a stále:

!21.12.2012, 14:03:21: FETCH - Server nepodporuje protokol TLS, ale používá zastaralou a málo bezpečnou verzi 3.0 protokolu SSL (program The Bat! vyžaduje verzi 3.1)

Děkuji za odpověď.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 26.12.2012 17:49

Tak tady už toto fórum asi končí, což?thumbs up
Ani admin již nemá zájem.confused smiley

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 28.12.2012 04:53

Cca po 5 letech nadobro končím s The Bat!thumbs upthumbs upthumbs up

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 28.12.2012 05:47

Ja len toľko, že Gmail v Batovi určite funguje, používam X účtov Gmailu v Batovi na dvoch rôznych počítačoch, niekde POP, inde IMAP, funguje to všade. IMAP v Batovi však neodporúčam, je pomalý ako fras, hlavne ak máš veľa správ v priečinkoch. POP3 je však všade bleskový. Problém bude niekde na Tvojej strane. Čo tak preinštalovať Bata?

K Batovi ako takému: jasné, že mu odzvonilo, aj emailovej komunikácii ako takej. Ľuďom už dnes stačí webmail, prípadne maily z mobilov a tabletov. Program tohto druhu je archaizmus, aj keď vysoko kvalitný. Mohli by RITlabs vyrobiť Bata pre iOS, lebo to, čo tam Apple dal, je veľmi primitívne, aj keď železne spoľahlivé. Takzvaná konkurencia Sparrow je ešte horšia. Na Androidovi všelikto chváli K9.

Marek Mikuš už očividne (žiaľ, pokiaľ viem, bez varovania) ukončil aj prevádzku obivoch česko-slovenských emailových diskusných skupín o Batovi, takže asi to tu celkovo speje k zániku. Ja si však naďalej, vždy keď treba napísať nejaký serióznejší, dlhší email, s radosťou otváram Netopiera (dokonca som si ho hodil na MacBook cez Parallels Desktop), aj keď už Netopiera nepoužívam v celom priebehu dňa.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 30.12.2012 16:57

Díky moc za odpověď.
Je tedy fakt, co píšeš, že při nové instal. systému Netopýr funguje jak má.
Pak za nějaký čas (nelze určit dobu) se stane ten problém.
Tak a teď nastává problém u mě, že když odinstaluji Bat, a znovu instal, tak někde a já nevím kde mi zůstává něco ze starého instalu.
Takže mi najedou kontakty, složky a vlastně vše. Tudíž to je vše při starém.
Právě nevím, kde a ve kterých asi skrytých složkách je Bat schován.
Děkuji za případné odpovědi.
Zatím používám M. Thunderbird, ale dle mého názoru na Netopču prostě nemá!

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 30.12.2012 18:41

Hm, skrývajú sa tie predošlé nastavenia niekde v registroch Windows, žiaľ si nespomeniem presne, kde. Toto bývalo kritizované aj v minulosti, že "clean uninstall" Bata je v podstate nemožný, lebo vždy niečo zostane trčať v registroch Windows, čo znemožňuje naozaj čistý re-install.

Jasné, že Thunderbird na Bata nemá... Cítil by som sa v ňom ako okýptený. Myslím, že RITlabs by sa mohli zamerať na Bata pre iOS a Androida, na mobilných prístrojoch vidím perspektívu pre poštové programy, lebo webmaily sú na malých displejoch nepohodlné a slabo optimalizované. Na tradičných počítačoch väčšine ľudí stačí webmail, aj keď je primitívny... a potenciálna zákaznícka základňa Bata sa neustále zužuje... Veď už aj Mozilla ohlásila, že nebude Thunderbirda ďalej oficiálne vyvíjať.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 30.12.2012 22:45

Nejsem ani zdaleka tak zběhlý v technických záležitostech, které se týkají The Batu, jako je p. Mikuš, a navíc sám vůbec nepoužívám GMail, takže bohužel neumím poradit ohledně "zaručeného nastavení", nicméně si dovolím zmínit několik obecných skutečností, které Vás mohou navést na řešení problému.

Chybová hláška, kterou The Bat! zobrazuje, říká, že poštovní server, se kterým se snažíte navázat spojení, používá zastaralou verzi SSL protokolu (tak zastaralou, že se The Bat! úplně odmítne připojit, abyste neměl pocit "falešného bezpečí").

Myslím, že je velmi nepravděpodobné, že by GMail používal tak zastaralou verzi SSL - navíc, jestliže to někomu funguje (někdy dokonce i Vám), je to prakticky vyloučené.

Čili problém je patrně někde jinde a chybová hláška Vás pouze mate...

Zkuste se podívat na svůj antivirus - používáte-li ke kontrole příchozí pošty nějaký antivirový program, jde o mezičlánek (proxy) mezi The Batem a GMailem. Přitom The Bat se bude snažit navázat zabezpečené spojení s antivirem (a ten pak zase s GMailem), takže chybové hlášení se ve skutečnosti týká schopností (resp. neschopnosti) antiviru, nikoliv GMailu.

Tomu by mohlo odpovídat i to, že Vám jiné freemaily fungují - pokud totiž při stahování pošty z jiných serverů nepoužíváte zabezpečený protokol (české freemaily to obecně nevyžadují), na problém vůbec nenarazíte.

Zkuste na chvilku úplně vypnout antivirový program, případně alespoň zrušit antivirovou kontrolu stahované pošty - pokud problém zmizí, je ve skutečnosti příčinou problému antivirový program, nikoliv GMail nebo The Bat.

S pozdravem,
Radek Vondráček
JIMAZ prodej sw s.r.o.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 30.12.2012 23:08

To je veľmi dobrý nápad. Môžem potvrdiť, že aj v mojom Batovi sa vyskytovali rôzne anomálie, keď som pokusne nechal kontrolovať sťahovanú poštu antivírom. Ale len pokusne, lebo nikdy som to nepovažoval za naozaj potrebné. Kvalitný antivírus predsa zabráni aktivácii zavírenej prílohy z emailu, aj ak emaily nedáš kontrolovať počas sťahovania. Kontrolovať emaily už počas ich sťahovania je v tom zmysle duplicitnou činnosťou, ktorá len spomaľuje prácu s elektronickou poštou.

Navyše, ak používaš Gmail, ten má tak kvalitné (hoci nie neomylné) spam filtre, že pravdepodobnosť, aby ti vôbec prepustil do Bata zavírený email, je blízka nule. Odkedy som všetky svoje schránky prehodil na rôzne domény v Google Apps, deaktivoval som v Batovi aj anti-spamové filtre (Anti-Spam Sniper), lebo prakticky všetku háveď úspešne odfiltrujú už spam filtre Gmailu na ich serveri.

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 03.01.2013 20:20

Díky moc za Vaše ohlasy a nápady.
Zkusím znovu instal Bata a jak jen to bude možné - ozvu se.
Ještě jednou DÍKY. thumbs down

Re: Nefunkční pošta-zastaralé šifrování.
Autor: hybca (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.01.2013 13:13

Zdravím všechny zúčastněné.
Chci Vám oznámit, že ani z vašich příspěvků se nepodařilo problém vyřešit.
Stále stejné.
Nicméně Vám všem děkuji za ohlasy.
Prostě z Bate-m končím.thumbs up Rady si nevím a jsem zvyklý na pošt. klienta,
takže zatím zůstávám u Thunderbirdu.sad smiley