Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Outlook.com
Autor: Stann (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.01.2013 22:26

Zdravím,

chtěl bych s dovolením radu, jak nastavit TheBat pro synchronizaci se službou Outlook.com přes MAPI. Zkoušel jsem Trial verzi a píše mi to něco o tom, že není přidružený mailový klient. Nikdy jsem exchange server nenastavoval a jedinný klient krom velkého Outlooku je Windows Live Mail, který se nastavil automaticky. Bohužel mi nevyhovuje a zvažuji kvůli tomu o přechodu z Thunderbird na The Bat.

Díky

PS: Lze v The Bat nastavit také použití aliasů?

Re: Outlook.com
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.01.2013 23:01

Doporučuji nejprve v českém manuálu od p. Mikuše (najdete v sekci "Stažení") vyhledat všechny výskyty výrazu Exchange - je dost možné, že narazíte na informaci, kterou hledáte (zvlášť strana 293, odpověď na dotaz 20.7.7).

Nepodaří-li se Vám outlook.com zprovoznit přes MAPI, můžete zkusit IMAP nebo POP3 - poměrně podrobný návod je na stránce http://help.outlook.com/en-ca/140/cc875899.aspx.

Aliasy jsou záležitost poštovního serveru, nikoliv klienta. Máte-li na serveru zřízenou adresu jmeno@domena.cz a k ní (na serveru) vytvořený alias alias@domena.cz, pak se pošta adresovaná na adresu alias@domena.cz automaticky doručí na účet jmeno@domena.cz - s nastavením poštovního klienta to nemá nic společného, ten si poštu (pro jmeno@domena.cz i alias@domena.cz) stahuje z účtu jmeno@domena.cz.

Re: Outlook.com
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 19.01.2013 06:11

MAPI by som radšej zabudol. S IMAPom v Batovi som nespokojný, je pomalý, hlavne, ak je v schránke veľa správ. Na POP3 je Bat ideálny, ale POP3 je už dnes staromódny formát a nepohodlný z hľadiska chýbajúcej synchronizácie s mobilnými zariadeniami. Navyše Microsoft vždy robil všetko pre to, aby klasický POP3 pri použití nezávislých poštových softvérov sabotoval (éra Hotmail).

Pokiaľ ide o aliasy, ide nielen o príjem pošty, ale aj o jej odosielanie. Bat je v tomto vynikajúci, je to jedna z jeho hlavných predností, že umožňuje ľahké odosielanie pošty z ľubovoľných aliasov.