Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.03.2013 17:45

Dobry den, zacinam s IMAP protokolem a pripojil jsem se na schranku na svem hmailserveru ktery tento protokol podporuje. Zjistil jsem ze defaultne thebat uklada maily do offline schranek na lokalu.

Sel jsme tedy do nastaveni -> sprava posty > "Pouzivat imap slozky na serveru jako preddefinovane slozky" a tady bych si mel zadal jmena slozek. Pokud jsme nadefinoval vlastni slozky, tak se mi ve vypisu adresarove struktury neobevily. Po chvili hrani mi ucet prestal i odesilat postu a kdyz kjlinu na jednu z preddefinovanych slozek, kratce se mi na ni ukaze zeleny obdelnicek obsahujici bilou sipku smerujici kolmo dolu, ale zadnou chybovou hlasku.

Asi jsem cely koncept tvoreni slozek nepochopil a v napovede toho mnoho neni. muzete me nasmerovat?

diky P.L.

Re: IMAP folders
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 13.03.2013 17:55

Zdravím,

práve pred pár týždňami som v Batovi prvý raz od 90. rokov prešiel z POP3 na IMAP.

Musím povedať, že IMAP vo verzii 5 funguje už oveľa lepšie než kedysi vo verzii 4, keď mi stále zamŕzal a bol v podstate nepoužiteľný.

Momentálne prevádzkujem 4 kontá Gmailu v Batovi, bez problémov a svižne fungujú.

Odporúčam však zaviesť "revolučný" systém, ktorý práve do iOS zavádza aj app "Mailbox": [www.mailboxapp.com]

To znamená: INBOX si treba podľa možnosti na konci každého dňa udržiavať prázdny! Účty IMAP-u (aj Gmail) defaultne majú ten zvyk, všetky emaily nechávať v Inboxe -- ale týmto spôsobom mi Bat nefungoval tak svižne a rýchlo, ako cez POP3.

Keď som však zaviedol ten spôsob práce s emailmi, ktorý propaguje app Mailbox, čiže aby na konci každého dňa bol Inbox vo všetkých účtoch prázdny -- tak to funguje naozaj parádne.

Som šokovaný, že v roku 2013 sa akoby učím pracovať s emailmi po prvý raz v živote -- je to niečo celkom iné ako práca s POP3, no ešte oveľa jednoduchšie a efektívnejšie, lebo či pracujem v Batovi (ktorý mám aj na stolnom počítači, aj na MacBooku cez Parallels Desktop), alebo cez iPad alebo iPhone, všade mám spracované emaily v tom istom štádiu. Neskutočne ma frustrovala kombinácia IMAP+POP3 -- je to killer efektivity práce. Treba všade, na všetkých počítačoch a prístrojoch vrátane mobilných, dôsledne prejsť na IMAP -- ale zároveň udržiavať Inboxy prázdne; až tu sa začína efektivita práce.

Re: IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.03.2013 19:21

Diky ze tip, ale pracuji pod WIN a s mym problemem jste mi neporadil.

Re: IMAP folders
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 13.03.2013 19:26

Ale veď ja tiež pracujem pod Windows -- inde Bat nefunguje. winking smiley Na MacBooku mám cez Parallels Desktop spustený Windows 7 a v ňom Bata -- pri praktickom používaní je na nerozoznanie od macovského softvéru.

K problému foldrov nemám čas podrobne sa vyjadrovať (ospravedlňujem sa), len toľko poviem: odporúčam všetko nechať tak, ako sa zo servera načíta v Batovi pri založení IMAP konta.

Ak treba založiť nový folder, tak radím založiť ho cez webmail danej IMAP-ovej služby -- Bat si ten folder potom už automaticky načíta. Keby nie, tak stačí v Batovi pravým tlačidlom myši kliknúť na IMAP-ové konto a zvoliť položku menu "Manage IMAP Folders". Tam sa už dá vybrať, ktoré z priečinkov IMAP-ového konta má Bat synchronizovať aj u seba.

Re: IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.03.2013 19:29

nemam zadny webmail, ten serverje muj hmailserver ktery bezi na vedlejsi masine a v jeho dokumentaci jsem se docetl ze slozky si kompletne ridi klient :-/

Re: IMAP folders
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 13.03.2013 19:30

Á, tak s tým scenárom, žiaľ, neporadím. Každopádne skúsenosť mám takú, že ak treba meniť niečo vo foldroch, lepšie je to urobiť inde než v Batovi -- a Bat nech si len dodatočne načíta tie zmeny zo servera.

Re: IMAP folders
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.03.2013 20:33

Obávám se, že přesně s touto kombinací softwaru Vám tu asi nikdo nebude umět pomoci... předdefinované složky jsou Příchozí, Odchozí, Odeslané, Koš, Nevyžádané a Karanténa - volba, kterou jste zatrhnul, umožňuje již existujícím složkám na serveru přiřadit funkci předdefinovaných složek v The Batu (což ale asi není to, co jste chtěl udělat).

Zkuste se podívat do Účet > Nastavení >Správa pošty a vyzkoušet různá nastavení tam.

Re: IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 10:21

Spise jsem se ptal na filozofii IMAP protokolu. Skutecne si slozky managuje klient a server jen tupe vytvori strukturu kterou mu nadiktuje klient? Nechce se mi kvuli takove obecne otazce studovat RFC...

Re: IMAP folders
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 14.03.2013 11:17

Nejaké teórie a filozofie IMAP-u sú pre mňa osobne nepodstatné. Môžem len zopakovať, že v praxi sa mi osvedčil presne opačný postup, ktorý odporúčam:

"foldre si manažuje server a klient (Bat) len tupo vytvorí štruktúru, ktorú mu nadiktuje server"

Tento spôsob práce podľa mňa aj logicky vyplýva z významov slov "server", "klient". "Klient" podľa mňa nemá čo diktovať -- on je tu v prvom rade nato, aby zrkadlil to, čo sa odohráva na serveri. Samozrejme, s výnimkou bežného presunu správ medzi foldrami, ktorý je možné bezproblémovo vykonávať aj na klientskej strane.

Týmto štýlom u mňa hladko spolupracujú applovský "Mail" na iPade a iPhone s Batmi na stolnom počítači aj na MacBooku. Je to skvelé, že nech už človek siahne po ktoromkoľvek z týchto 4 zariadení, na každom nájde maily spracované v rovnakom štádiu. Applovský "Mail" je, samozrejme, vrcholne primitívny (hoci aj železne spoľahlivý) softvér, takže pri akýchkoľvek pokročilejších operáciách s elektronickou poštou vrátane písania dlhších správ siaham po Batovi.

Dúfam, že nová app Mailbox správu pošty na iPade a iPhone ešte radikálne vylepší. (Momentálne "čakám v rade" záujemcov o jej spustenie -- v rade je zhruba trištvrte milióna záujemcov, predo mnou ešte štvrť milióna, čakám už zhruba tri týždne...)

Re: IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 11:41

Na serveru jsem nikde nenasel jak uzivatelsky managovat forldery, dela to na me dojem ze to jde jen programovanim (coz neumim) [www.hmailserver.com]

takze co s tim?

Re: IMAP folders
Autor: lazna (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 11:59

Tak jsem prave nasel "IMAP folder manager"

Cloveka kterej do helpu k informaci o klavesove zkratce kterou se podprogram spousti neuvede, ze se pri jejim stisknuti nestane nic pokud clovek nestoji kurzorem na IMAP uctu bych nakopal do prdele. Nebo by to aspon mohlo pri stiknuti ALT+F7 neco zarvat na obrazovku, to by snad nikoho nezabilo. Takhle se Vam podarilo me pripravit o hodinu zivota :-/

L.

BTW: Ja vim ze je to logicky, ale kdyz se neceho clovek presprislis zabredne, tak takovouhle trivialitu obcas prehledne...

Re: IMAP folders
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 13:54

Chovejte se tu laskavě slušně.

V tomto fóru není nikdo, koho byste mohl obvinit z toho, že Vás připravil o hodinu života. Naopak, když po jánevímkolika příspěvcích "objevíte" IMAP folder manager, tak jste to zjevně Vy, kdo připravuje o čas ostatní.

Radek Vondráček
JIAMZ prodej sw s.r.o.