Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: faklmen (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 14:47

Kde mozem v The Bat nastavit aby sa mi po otvoreni programu v kazdom ucte zobrazil najnovsi mail.
Teraz ked otvorim Bat, tak mi na jednom ucte ukazuje spravu napr. z 12.1.2013 a musim rolovat hore na najnovsiu spravu. (mam dost mailov a je to otrava) Ked na nu kliknem tak potom ju zobrazuje aj ked prejdem na iny ucet, ale ked na druhy den otvorim Bat, tak opat ukazuje tu staru.
Potreboval by som nieco ako: Ked otvoris ucet zobrazi sa najnovsia sprava.

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 22:44

Obávám se, že přesně to, co si představujete, The Bat neumí.

Nicméně... máte-li zprávy seřazené podle data, na nejnovější se dostanete jediným stiskem klávesy Home.

Osobně používám velmi starou verzi The Batu, takže si nejsem jistý, jestli se i aktuální verze chová stejně, ale vypozoroval jsem, že můj The Bat si mezi spuštěními zapamatuje naposledy vybranou zprávu jen tehdy, když program ručně ukončím (pomocí Alt+F4, kliknutím na křížek v pravém horním rohu okna apod.). Jestliže k ukončení The Batu dojde jaksi "mimochodem", např. při restartu počítače, program si informaci o tom, která zpráva byla naposledy aktuálně vybraná, neuloží (a při dalším spuštění je vybraná zpráva, která byla aktuální naposledy, když jsem program ukončil ručně).

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 14.03.2013 23:55

Hm, tu môžem len odporučiť, čo som práve včera popísal vo vedľajšom vlákne:

[forum.thebat.cz]

... a to prax nechávať Inbox na konci každého dňa prázdny. Tým pádom je "automaticky" zabezpečené, že človek, keď Bata navštívi nabudúce, uvidí v Inboxe len a len nové, zatiaľ nespracované správy, a nie nejaké januárové. smiling smiley

Inak Bat je veľmi inteligentný a pamätá si v každom priečinku, na ktorej správe bol naposledy, a pri ďalšej návšteve sa tam vráti.

Tiež by som odporučil Bata zbytočne neukončovať -- načo? Bata nechávam bežať na pozadí permanentne, podobne ako samotný Windows 7 zo dňa na deň nevypínam, ale len uspávam.

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: faklmen (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 15.03.2013 15:39

pre Vondrasek
Presne tak je to, ako hovoris. Je to ale skoda.

pre Faterson
To by bolo riesenie. Myslis akoze aby Bat pred vypnutim odstranil maily z Dorucenej posty zo vsetkych uctov?
A na druhy den bude Inbox prazdny.

Da sa to niekde nastavit tak, ze samozrejme dorucenu postu nehodi do kosa smiling smiley
A ako by to vymazal, ked mi Bat bezi na pozadi a vypinam priamo Win, teda neukoncujem zvlast Bat.

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 15.03.2013 15:50

Nie, nemal som na mysli automatické vyprázdňovanie Inboxu, ale manuálne, v rámci bežného, každodenného, priebežného vybavovania pošty. smiling smiley Proste psychológovia aj odborníci na GTD a manažment efektivity práce odporúčajú, aby na konci každého dňa človek odchádzal "s čistým stolom", a to sa týka aj Inboxov v poštovom programe.

Ja používam v Batovi len 7 Gmailových kont. Gmail má v IMAP-e tú výhodu (a zároveň drobnú nevýhodu), že všetky správy ukladá nielen do Inboxu, ale zároveň aj do priečinka "All Mail". Čiže keď si nejakú správu v Inboxe Bata prečítam, jednoducho ju vymažem -- lebo viem, že aj tak jej kópia zostáva v priečinku "All Mail".

A tá drobná nevýhoda: vinou tohto "zdvojenia" správ na Gmaili Netopier neustále ukazuje akoby "dvojnásobný" počet nových a neprečítaných správ... Ak prídu 2 nové správy, Netopier ukazuje, že sú to 4 nové správy -- lebo 2 z nich sú v Inboxe, a 2 kópie tých istých správ sú v priečinku "All Mail". Zaujímalo by ma, či sa dá nejako zariadiť, aby Netopier takto používateľa nemystifikoval. yawning smiley

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: faklmen (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 17.03.2013 11:05

Nieco na tom moze byt.
Alekazdy den vymazavat 10 kont je casovo narocne. Som rad ked mam cas odpovedat na precitane maily a to musim hned, lebo potom zabudnem.

Odjakziva pouzivam pop3 a IMAP netusim ani ako pracuje.
A ci ma az taky vyznam na nho prejst.

Re: Zobrazenie najnovsej spravy
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2013 21:47

POP3 je dnes už passé, nie je vhodný na efektívnu prácu.

POP3 bol vhodný vtedy, keď jediný spôsob, akým si pristupoval k svojej pošte počas dňa, bol Netopier.

Lenže časy sa zmenili, už nie sme v 90. rokoch. Dnes v priebehu dňa pozeráme emaily cez mobily, cez tablety atď.

A na toto práve treba protokol IMAP. O nejakom náročnom manuálnom vymazávaní správ nemôže byť reč. Ja totiž drvivú väčšinu správ vybavím už počas dňa cez iPad alebo iPhone. A keď večer spustím Netopiera, aby som vybavil zložitejšie / napísal dlhšie správy, už mám v Inboxoch väčšinou len tie správy, ktorým sa treba venovať. Ostatné už dávno predtým vymazali iPad a iPhone. (Ale vždy sú dostupné aj v Netopierovi cez gmailovský priečinok "All Mail".)

Mimochodom, ten najnovší a najinteligentnejší poštový program pre iOS, Mailbox, pred pár dňami kúpil Dropbox, takže sa máme na čo tešiť -- Mailbox umožňuje spracúvať poštu na iPhone a iPade ešte bleskovejšie než pomerne primitívny defaultný applovský program "Mail".

Inak aby si nezabudol odpovedať na nejaký mail, na to existujú v IMAP-e rôzne spôsoby. Ja to momentálne robím tak, že si mail, na ktorý treba odpovedať, švihnem do priečinka "Follow up". A keď večer otvorím Netopiera, nájdem v priečinkoch "Follow up" všetky maily, na ktoré treba nejako reagovať.

Spomínaný program Mailbox pre iOS na to ide ešte inteligentnejšie: môžeš správu "umlčať" na určitý čas. Napríklad pri čítaní správy švihom prsta môžeš určiť, aby tá správa zmizla z Inboxu, ale objavila sa tam znova až večer po pracovnej dobe. Alebo zajtra. Alebo až cez víkend. Alebo až na budúci týždeň. Samozrejme, objaví sa potom nielen na iPhone alebo iPade, ale aj v Inboxe Netopiera. To je práve tá krása synchronizácie cez protokol IMAP. smiling smiley