Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: Badax (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 02.04.2014 20:35

Dobrý den,

mám zásadní problémy s odesíláním zpráv z účtu propojeného s gmailem. Pokud píši delší zprávu a dám odeslat, zpráva se odešle dvakrát (jednou běžně, podruhé s nálepkou kontroly avast) a navíc zůstane zablokována v složce Odchozí. Ve verzích 5.x.x ji stačilo manuálně "odparkovat" a při dalším odesílání zpráv se znovu odeslala a skočila mezi Odeslané. Nyní ve verzi 6.x.x trčí neustále mezi Odchozí a pořád se odesílá (tedy přichází příjemci znova a znova).


Co s tím, prosím? V podstatě to způsobuje takové problémy, že nebudu moci program vůbec používat

Re: gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 02.04.2014 23:07

Píšete, že se zpráva jednou odešle s notickou o zpracování antivirovým programem, jednou bez... když vypnete antivirový program (resp. zakážete kontrolu odchozí pošty), problém přetrvá?

Re: gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: Badax (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 03.04.2014 17:22

Nyní jsem zjistil, že po zmíněném update mi zprávy zůstávají trčet ve složce Odchozí u všech účtů. To dříve nedělalo. Velmi nepříjemné.

Pokud vypnu kontrolu pošty Avast, tak problém samozřejmě zmizí. To ale není u placeného software řešení.

Re: gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 03.04.2014 23:32

Proč automaticky předpokládáte, že je chyba na straně The Batu? Pokud při vypnutém AVASTu funguje The Bat korektně, dávalo by smysl hledat chybu spíš na straně AVASTu...

Vypnout antivirovou kontrolu přijímané pošty by bylo jistě nemoudré - vypnout antivirovou kontrolu pouze odesílané pošty naopak žádné velké bezpečnostní riziko nepředstavuje (a AVAST umí povolit/zakázat kontrolu zvlášť pro přijímanou a zvlášť pro odesílanou poštu).

Re: gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: Badax (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.04.2014 21:57

Problémy se objevily až po update The Bat na poslední placenou verzi v mé licenci (velmi zajímavé...). Předchozí verze fungovala v pořádku.

Vypl jsem kontrolu avast odchozích zpráv. Beze změny. Nedochází k přesunu ze složky Odchozí, nedochází k aktualizaci přes imap a mail není zařazen do odeslaných ani na serveru. Je to obrovský problém a znemožňuje mi to využívat placený software.

Takže přeinstalovat zpět na starou verzi 5.8? Novou licenci si rozhodně u takto problematického programu kupovat nebudu.

Re: gmail - problémy s odesíláním zpráv
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.04.2014 22:12

> Takže přeinstalovat zpět na starou verzi 5.8?

Ano.

U The Batu osobně nedoporučuji používat v ostrém provozu verze s nulou za desetinnou tečkou (tzv. "dot zero releases") - výrobce k nim bohužel přistupuje do určité míry jako k veřejným betaverzím...