Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
nefungující filtry
Autor: Petr Svoboda (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.03.2014 14:08

přestaly nám fungovat filtry - přitom filtr proběhne v pořádku, ale zprávu nepřesune nikam. V komunikačním protokolu se zobrazí chyb. hlášení - Nelze nalézt složku "\\prodej\Inbox" - která samozřejmě je stále na svém místě.

Zálohuji celou základnu zpráv (thebat) a když bat otevřu z této zálohy vše funguje normálně - bohužel nám ale chybí zprávy za 35 dní rozházené ve 170 složkách.
Poradí mi někdo?

Re: nefungující filtry
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.03.2014 14:19

Kterou používáte verzi programu? (číslo)

Prováděli jste v době od zálohy, která Vám funguje, upgrade programu?

Když nefunkční filtr zkusíte vytvořit znovu, bude nová kopie fungovat?

Re: nefungující filtry
Autor: Petr Svoboda (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.03.2014 14:41

verze 5.0.32 - tu máme koupenou. já jsem si ale chtěl vyzkoušet nejnovější verzi, tak jsem ji nainstaloval jako zkušební, ale hned zase odinstaloval a vrátil se k licencované.
když filtr smažu a vytvořím znovu - opět nefunguje.

Re: nefungující filtry
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.03.2014 01:40

Této odpovědi jsem se bál... sad smiley

V několika verzích 6.0.x program ničil původně funkční filtry (v aktuální verzi 6.2.x už je problém odstraněn) - pokud si dobře vzpomínám, neexistovalo jiné řešení, než obnovení dat ze zálohy.

U The Batu je bohužel obecně velmi nerozumné nasazovat "dot zero releases" (verze s nulou na místě desetin, tj. např 6.0.x) do ostrého provozu, protože výrobce k nim přistupuje (podle mého soukromého názoru) v podstatě jako k veřejné betaverzi - bývá v nich ještě značné množství nedodělků a chyb, někdy i poměrně zásadních.

Zkuste se podívat na popis souborů a složek (kapitola 22.1) v české nápovědě k verzi 5.3 od Marka Mikuše, kterou si můžete stáhnout z těchto stránek - možná by stačilo obnovit ze zálohy jen ty soubory, které se týkají filtrů (ACCOUNT.ERB, ACCOUNT.SRB - nejsem si jistý, jestli tam není ještě nějaký další).

Re: nefungující filtry
Autor: Petr Svoboda (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.03.2014 12:40

každopádně vám děkuji za cenné informace - příště si dám větší pozor. S tím ACCOUNT.SRB jsem to už zkoušel včera - bez výsledku. Teď musím vyexportovat ze všech složek zprávy za 40 dní a potom importovat do zálohy.