Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Problém s programem
Autor: alie (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 19.03.2012 11:01

Dobry den,

mam problem s programem, od nove verze se zacal program nesmyslne sekat a zamrzat, pouzivam postu cely den a tento problem je docela zasadni, zadna predchozi verze toto nedelala. U nove verzi se mi to vsak stava tak casto ze to je neunosne, planujete vydat update? Pripadne kdy, jelikoz uz premyslim, zda neprejit na jiny program.

Re: Problém s programem
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 19.03.2012 11:54

Zdravím,

> mam problem s programem, od nove verze se zacal program nesmyslne sekat a
> zamrzat, pouzivam postu cely den a tento problem je docela zasadni, zadna
> predchozi verze toto nedelala. U nove verzi se mi to vsak stava tak casto ze to
> je neunosne, planujete vydat update? Pripadne kdy, jelikoz uz premyslim, zda
> neprejit na jiny program.

pokud jste registrovany uzivatel, poslete podrobne informace na
support@thebat.cz, z tohoto popisu nevime jakou verzi myslite, z jake
verze probehl upgrade, jake mate Windows atd.

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Re: Problém s programem
Autor: jan.novacek (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.04.2012 09:59

Alie to je u verze 5 normální. Prostě nefunguje. Jediná rada je nepoužívat ji, a používat nějakou starší. Ostatní zde ve fóru Ti toto potvrdí.

Re: Problém s programem
Autor: paja (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.04.2012 10:27

Přešel jsem na Thunderbird 11 a jsem spokojen. smiling smiley
Už jsem neměl nervy na to abych zjišťoval co a proč v nové verze nefunguje a zda to někdy bude opraveno. Ještě že jsem program nekoupil, ale nejdříve vyzkoušel!

Re: Problém s programem
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 12.04.2012 10:37

Potvrdzujem, že tiež trčím dodnes na vezii 4 ako trúba, ale nie som masochista, aby som prechádzal na bugovú verziu 5. Myslím, že niečo podobné sa dialo aj pri prechode medzi verziami 3 a 4, keď prvá naozaj v praxi použiteľná verzia bola 4.1, dovtedy som trčal na verzii 3.

Myslím, že celý problém sa začal ešte niekedy zhruba pred 10 rokmi pri unáhlenom prechode z verzie 1.6x na verziu 2. Aj tá verzia 2.0 bola šialene bugová a v praxi nepoužiteľná. V anglickej diskusnej skupine boli všetci šokovaní, ako zrazu uprostred beta-testovania verzií 1.6x RITlabs vydal naostro verziu 2.0 s obrovským množstvom nefunkčností. Ak som to pochopil správne, vývojári sa ocitli pod "komerčným tlakom" a verziu 2 vraj museli (tuším do Vianoc) vydať stoj čo stoj, aj keby bola neviem ako poruchová. Odvtedy, žiaľ, tento trend pretráva a vo verziách X.0 sú často zverejňované glorifikované beta-verzie.

Re: Problém s programem
Autor: alie (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 30.04.2012 13:09

no tak problem se zamrzanim jsem vyresil delal to antispamer.
Mam vsak dalsi problem, ze se nemaze posta pri zavreni programu a kdyz si ji z kose smazu, tak se tam sice neukazuje, ale po pruzkumu proc mi najednou Bat dela 5 Gib zalohy jsem zjitil ze se smazana posta sice v kosi neukazuje, ale porad a stale tam je v podobe cca 3 Gib, psal jsem email na podporu bez odezvy.

Silne tedy premyslim o odchodu k thunderbirdu nebo k necemu pohodlenjsimu.

Protoze pokud je toto placeny program mel bych se alespon dockat odpovedi na muj problem nebo nevim jestli nechci prilis mnoho.

Re[2]: Problém s programem
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 30.04.2012 15:08

Zdravím,

> no tak problem se zamrzanim jsem vyresil delal to antispamer.
> Mam vsak dalsi problem, ze se nemaze posta pri zavreni programu a kdyz si ji z
> kose smazu, tak se tam sice neukazuje, ale po pruzkumu proc mi najednou Bat dela
> 5 Gib zalohy jsem zjitil ze se smazana posta sice v kosi neukazuje, ale porad a
> stale tam je v podobe cca 3 Gib, psal jsem email na podporu bez odezvy.

pokud to chapu spravne, pouzivate jednu funkci, ale na dva ruzne stavy,
proto to nechodi.

Pokud v nastaveni zapnete volbu "Vyprazdnit kos pri ukonceni programu",
zprávy se z nej smazou, ale stale zustavaji do uplneho odstraneni, to je
volba "Odstranit smazane zpravy". Kdyz si tuto volbu zaskrtnete v
nastaveni slozky "Kos", budou se zpravy i odstranovat.

> Protoze pokud je toto placeny program mel bych se alespon dockat odpovedi na muj
> problem nebo nevim jestli nechci prilis mnoho.

bohuzel jste nenapsal predmet zpravy a zapletlo se mi to k nevyzadanym
zpravam :-(

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Re: Re[2]: Problém s programem
Autor: alie (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 02.05.2012 08:00

Tyto volby zaskrtnute mam. Posta se pri ukonceni procisti, ale zpravy zustanou nesmazane v kosi a pokud je smazu ja, zustavaji ve slozce zminene kilobity. Musim rucne kliknout na kos pravym tlacitkem a zvolit smazat odstranene zpravy. Automaticky se pri ukonceni programu tato volba neprovede.

Re[4]: Problém s programem
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 02.05.2012 10:38

Zdravím,

> Tyto volby zaskrtnute mam. Posta se pri ukonceni procisti, ale zpravy zustanou
> nesmazane v kosi a pokud je smazu ja, zustavaji ve slozce zminene kilobity.
> Musim rucne kliknout na kos pravym tlacitkem a zvolit smazat odstranene zpravy.
> Automaticky se pri ukonceni programu tato volba neprovede.

testoval jsem to a volba se na nekolika instancich provede, nevim co jineho
by to mohlo ovlivnovat, zkuste ji odskrtnout, ulozit nastaveni a pak znovu
zaskrtnout, zda to nepomuze.

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Retongue sticking out smileyroblém s programem
Autor: Anonymní návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2012 16:24

Dobrý den,

prosím o vyřazení mé mailové adresy z DB Fóra.

Díky

Jiří Böhm



Re[2]: Problém s programem
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 02.05.2012 16:30

Zdravím,

> Dobrý den,

> prosím o vyřazení mé mailové adresy z DB Fóra.

za chvili ji vyradime.

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Problém s programem
Autor: alie (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 04.05.2012 09:21

vyzkouseno vsechno co jste poradil, stale nic. stale se pri ukonceni programu pouze stre zpravy pretahnou do kose, ale nesmazou a neodstrani se

Re: Problém s programem
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 04.05.2012 21:48

Zdravím,

> vyzkouseno vsechno co jste poradil, stale nic. stale se pri ukonceni programu
> pouze stre zpravy pretahnou do kose, ale nesmazou a neodstrani se

tak si jeste muzete naplanovat ulohu v Planovaci, kde v sekci Funkce pridat
funkci pro odstranovani smazanych zprav a vyberete jaka slozka se ma
zpracovat. V uloze pak nadefinujete, kdy a jak casto se ma spoustet.

--
Marek Mikuš
Správce konference
[www.thebat.cz]


Re: Problém s programem
Autor: astrapa (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 07.05.2012 13:36

Je to opravdu k zešílení, ale po přechodu na 5. verzi jsou s The Batem jen samé problémy, spousta neřešitelných bugů. Teď jsem updatoval na 5.1.2 a vůbec nefunguje kódování češtiny. Zkoušel jsem program odinstalovat a znovu nainstalovat a nic to neřeší. Místo češtiny se objevují divné znaky - kódování v nastavení měním, a nic.
Používám The Bat přes 10 let a už začínám ztrácet trpělivost, The Bat má bohužel svá nejlepší léta za sebou a vývojáři usnuli na vavřínech. Uvažuji také o přechodu na Thunderbird, s ním tak zásadní problémy nejsou, i když funkčně na The Bat zdaleka nemá, ale co je moc, to je moc sad smiley

Re: Problém s programem
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 07.05.2012 17:12

To je jasné, že najlepšie časy Netopiera sú za ním, lebo najlepšie časy emailu ako komunikačného prostriedku tiež už pominuli. Väčšine ľudí stačí webmail (či dokonca IM v rámci Facebooku alebo Skypu), prípadne paškvil typu Outlook, ktorý im vnúti zamestnávateľ. V budúcnosti bude čoraz väčšou zriedkavosťou, aby si niekto na počítač vôbec nainštaloval nejaký poštový program.

Ja stále visím na verzii 4 Bata, lebo o verzii 5 stále chodia hororové správy. Prechody v Netopierovi z verzie 1 na 2, z 2 na 3, z 3 na 4 boli vždy utrpenie, preto nie je dôvod predpokladať, že prechod z verzie 4 na 5 bude bezproblémový. Väčšinou treba čakať veľa mesiacov, kým sa zahladia najhoršie bugy, aby sa normálny človek mohol odhodlať prejsť na novšiu verziu.

Napriek tomu považujem Netopiera za nevyhnutného na serióznu správu pošty, najmä ak jej dostávate stovky emailov denne ako ja. Ostatné poštové programy nesiahajú funkčnosťou a flexibilitou Batovi ani po členky. Treba však v rámci opatrnosti zostať pri staršej verzii, pokým nepominú najhoršie časy vo verzii aktuálnej.