Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: code2 (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 26.09.2013 15:32

Rád bych se zeptal proč není stále vyřešený problém se zobrazovaním emailu (asi nejspíše z Outlooku), kdy se nezobrazí klasicky email a jeho textova (HTML) část, ale jen prázdný email se předmětem a přílohou ve formě část.att.

Mám pocit, že to dělá jen u schránek kde mám IPAM, ale nevím to jistě.

Děkuji za odpověď.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 26.09.2013 15:50

Je mi líto, ale na takto položenou otázku neumím odpovědět - jednak nevím, jak vypadají zprávy, které se nezobrazují tak, jak byste čekal, a za druhé samozřejmě nemohu odpovídat za autory, kteří jediní mají možnost chyby v programu opravovat (jsou-li tam).

Radek Vondráček
JIMAZ prodej sw s.r.o.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: code2 (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 26.09.2013 17:06

Dobrý den,

zpráva vypadá takto:

Screen.

Přitom na webovém rozhrání emailu, se zpráva zobrazuje korektně. Víte jak to řešit? Nebo mám psát na to zahraniční fórum (http://www.ritlabs.com/en/forum/)?

Děkuji za odpověď.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 26.09.2013 17:34

V rámci riešenia problému, ak nejde o dôvernú správu, by určite bolo vhodné danú správu vyexportovať ako súbor MSG a tak ju predložiť na riešenie. Respektíve forwarovať tú správu v *prílohe*. Zo screenshotu nikto nič nevyrieši.

Hoci sa mi *občas* niečo takéto stáva, celkovo veľmi zriedkakedy... A keď už sa to stane, pozriem si tú správu na tablete alebo na telefóne, lebo sa mi zdá neefektívne extra riešiť takéto abnormálne a veľmi zriedkavé správy. Druhá vec je, ak niekomu takéto správy chodia pravidelne, potom sa to oplatí riešiť.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 26.09.2013 17:40

Jak píše přispivatel přede mnou, ze screenshotu se toho moc zjistit nedá, podstatná je zpráva ve formátu msg, ve kterém je možné prozkoumat hlavičky a interní konstrukci zprávy.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 26.09.2013 18:14

Ešte by som dodal, že podľa mňa to nesúvisí s prílohou *.att, lebo takéto emaily s prílohou *.att sa mi v Batovi zobrazujú bežne.

Skôr pôjde o problém so zobrazením *tela správy*. Príloha *.att sa načíta normálne, ale telo správy nie.

*Mohlo* by to súvisieť s využívaním protokolu IMAP. Pri IMAP-e je totiž štandard, že sa jednotlivé súčasti emailu načítavajú postupne. (Najprv hlavičky, zvyšok emailu "on demand".)

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 27.09.2013 06:29

Toto je kuriózne, práve sa mi stalo niečo podobné, ale "v opačnom garde".

Prišla mi faktúra od Orangeu, ale dva najkvalitnejšie poštové programy, ktoré každodenne používam na spracovanie elektronickej pošty, nedokážu tú faktúru zobraziť.

Telo správy (plain-textové) vidím správne vo všetkých 4 programoch, ale s prílohou (faktúrou) zabalenou v súbore ZIP je to takto:

* The Bat! namiesto prílohy ZIP zobrazuje súbor Part.att v rozsahu 42 KB, s ktorým sa, samozrejme, nedá nič ďalej robiť (v Batovi tiež používam IMAP)

* Mailbox v iOS (dnes už môj hlavný poštový program) aspoň zobrazí, že je to príloha ZIP, ale kompletne sa príloha z IMAP-ového servera (u mňa Gmail) nikdy nenačíta a nedá sa otvoriť

* appka Gmailu v iOS zobrazí prílohu ZIP v poriadku

* appka (Apple) Mail v iOS takisto zobrazí prílohu ZIP v poriadku

Zdá sa teda, že pôjde o štruktúru konkrétnych problematických emailov, resp. príloh v nich, s ktorou si "alternatívne" poštové programy ako The Bat! alebo Mailbox nedokážu vždy optimálne poradiť.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: code2 (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 27.09.2013 10:16

Tak koukám, že je to vcelku běžný problém u The Bat! Program používám snad už od roku 1999, ale s přechodem na IMAP se obejvilo celkem dost problému.

Nicméně přikládám sobory co jste chtěli.

Soubor "email-problem-att-priloha.mbox" je samotná příloha.

Děkuji za odpovědi, jak dál.

Přílohy: email-problem-att.mbox (516 bytes)   email-problem-att.msg (480 bytes)   email-problem-att-priloha.mbox (1.3KB)  
Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: code2 (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 27.09.2013 21:10

Poradí někdo? Přemejšlím, že bych zkusil nějakou starou verzi, jestli to nepojede korektně..

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 28.09.2013 11:25

Je mi líto, ale neumím Vám poradit. Díval jsem se do souborů, které jste zde připojil, ale nic užitečného z nich bohužel nevyčtu - na první pohled v nich nevidím nic, co by chování The Batu vysvětlovalo.

Re: Problém se zobrazováním emailu - *.att
Autor: code2 (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 11.10.2013 00:16

Tak jsem vytvořil dotaz i na oficiálním foru tak uvidíme, připadne mně to jako docela závažná chyba..