Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Ivo (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.10.2007 15:54

K prohlížení obrázkových příloh využívám interního prohlížeče. Jenže jeho okno má jakousi standardní velikost a řada obrázků se mi do tohoto okna nevejde. Lze zajistit aby ono okno mělo posuvníky anebo aby se obrázek přizpůsobil velikost okna (případně změnit implicitní nastavení velikosti okna na větší)?

Dík, Ivo.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 05.10.2007 16:01

Zdravím,

> K prohlížení obrázkových příloh využívám interního prohlížeče.
> Jenže jeho okno má jakousi standardní velikost a řada obrázků se mi do
> tohoto okna nevejde. Lze zajistit aby ono okno mělo posuvníky anebo aby se
> obrázek přizpůsobil velikost okna (případně změnit implicitní nastavení
> velikosti okna na větší)?

je to jiz hlaseno a bude odstraneno k nove verzi, vyrobce to jiz potvrdil.
Co vim, ma byt kompletne vylepsen prohlizec obrazku, hlavne nove funkce na
zvetsovani/zmensovani a praci s fotkami.

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]


Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Ivo (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.10.2007 19:37

Děkuji za informaci. Měl bych ale doplňující dotaz: je už známá cenová politika pro v.4? Zejména mě zajímá, zda bude a v jaké výši poplatek za upgrade z v.3 na v.4.

Dík, Ivo.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 05.10.2007 19:44

Odporúčam používať skvelý, ľahkonohý IrfanView ako prehliadač obrázkových príloh doručených do TB. Ten sa už dnes správa presne tak, ako si želáš. Interný prehliadač TB nikdy nebude taký flexibilný ako IrfanView, ani vo verzii 4. Takže stačí, keď si v Preferenciách TB (položka Všeobecné) určíš externý prehliadač obrázkov (odporúčam IrfanView) a problém je vyriešený.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Ivo (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.10.2007 20:02

Jo jo, IrfanView mám a používám, jen mi přišlo jako mírně komplikované kvůli náhledu otvírat externí aplikaci - k tomu jsem chtěl přistoupit až při konkrétním snímku. Ale vyzkouším a podám hlášení :-)

Dík, Ivo.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 05.10.2007 20:10

Hm, tvojej terminológii celkom nerozumiem. winking smiley

Za náhľad považujem stláčanie CTRL+TAB a tam The Bat už dnes prispôsobuje veľkosť fotky veľkosti okna, čiže posuvníky nie sú potrebné.

Pri otváraní obrazových príloh nastáva problém, ktorý spomínaš, ale ten sa práve dá obísť aktivovaním IrfanView pre otváranie príloh. IrfanView je tak ľahkonohý, že je pre chod počítača jedno, či danú prílohu pozeráš v internom prehliadači TB alebo v IrfanView; štart aj uzavretie IrfanView sú záležitosť zlomku sekundy.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Ivo (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 05.10.2007 22:38

Tak jsem si ověřil využití externího editoru obrázků a musím říct, že jsem mile překvapen - mám na mysli onu bleskovou rychlost otevření editoru a načtení obrázku. Ale měl bych jednu prosbu: nějak se mi nevede dosáhnout toho, aby v případě, že je ke zprávě přiložených obrázků více, se tyto načetly do IrfanView všechny najednou. Když je všechny v TB označím a dám pravou myškou "Otevřít", tak se Irfan otevře tolikrát, kolik je obrázků a navíc není dodrženo pořadí. Nevíte, zda náhodou neexistuje nějaká jednodušší či efektivnější metoda?

Dík, Ivo.

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 06.10.2007 12:22

Citát:
Ivo
nějak se mi nevede dosáhnout toho, aby v případě, že je ke zprávě přiložených obrázků více, se tyto načetly do IrfanView všechny najednou.

Toto žiaľ nejde. sad smiley Na prezeranie obrazových príloh v sérii používam CTRL+TAB a CTRL+SHIFT+TAB. Po maximalizovaní preview okna Netopiera to myslím spĺňa svoj účel náhľadu. Ak si chce niekto takéto obrázky prezerať v plnohodnotnom full-screene, tak žiaľ naozaj najrýchlejšia možnosť vyzerá byť uloženie príloh do určitého priečinka (trebárs dočasne aj na desktope), to sa dá aj jedným kliknutím z Netopiera, a potom aktivácia zobrazenia daného priečinka už priamo z IrfanView, resp. automatickou aktiváciou IrfanView z TotalCommandera, Windows Explorera a pod.

[PS: Práve pozerám, že toto fórum má bug v preklade, keď nad citátom od Iva sa zobrazuje slovo Citovat: namiesto Citát:. Totiž pôvodné anglické Quote je nielen sloveso, ale aj podstatné meno. spinning smiley sticking its tongue out]

Re: Chybějící posuvníky interního prohlížeče obrázků
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 15.10.2007 13:57

Zdravím,

> K prohlížení obrázkových příloh využívám interního prohlížeče.
> Jenže jeho okno má jakousi standardní velikost a řada obrázků se mi do
> tohoto okna nevejde. Lze zajistit aby ono okno mělo posuvníky anebo aby se
> obrázek přizpůsobil velikost okna (případně změnit implicitní nastavení
> velikosti okna na větší)?

v nove verzi 3.99.25 je to opraveno, verze bude verejne dostupna behem
nekolika dnu.

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]