Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Plánovač odmítá odpálit okno s připomenutím, pokud je čas úkolu nastaven blízko půlnoci
Autor: raptor|3D (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 25.10.2007 16:58

Zdravím,

mám problém s Plánovačem. Všiml jsem si zajímavé věci. Pokud zadám do Plánovače úkol a nastavím čas připomenutí někam blízko k 24. hodině, např. 23:00, 23:30 atd., je docela velká pravděpodobnost že připomenutí nebude fungovat, okno prostě nevyskočí. Stalo se mi to už dříve a nyní se to děje opět. Prostě připomínání úkolů v tomto čase (a možná i v dřívějším) je bohužel dost nespolehlivé, takže je i dost nebezpečné tam zadávat nějakou hodně důležitou připomínku.

Pokud by někdo věděl, jak by se to eventuelně dalo vyřešit nebo jak tento bug reportovat, budu moc vděčný. Také by mě zajímalo, jestli se to stalo i ostatním uživatelům. Případně, komu by se s tím chtělo otravovat, může zkusit provést test - např. naplánovat úlohu na 23:35 s upozorněním apod.
Předem díky.

Re: Plánovač odmítá odpálit okno s připomenutím, pokud je čas úkolu nastaven blízko půlnoci
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 25.10.2007 17:08

Zdravím,

> mám problém s Plánovačem. Všiml jsem si zajímavé věci. Pokud zadám do
> Plánovače úkol a nastavím čas připomenutí někam blízko k 24. hodině,
> např. 23:00, 23:30 atd., je docela velká pravděpodobnost že připomenutí
> nebude fungovat, okno prostě nevyskočí. Stalo se mi to už dříve a nyní se
> to děje opět. Prostě připomínání úkolů v tomto čase (a možná i v
> dřívějším) je bohužel dost nespolehlivé, takže je i dost nebezpečné
> tam zadávat nějakou hodně důležitou připomínku.

> Pokud by někdo věděl, jak by se to eventuelně dalo vyřešit nebo jak tento
> bug reportovat, budu moc vděčný. Také by mě zajímalo, jestli se to stalo i
> ostatním uživatelům. Případně, komu by se s tím chtělo otravovat, může
> zkusit provést test - např. naplánovat úlohu na 23:35 s upozorněním apod.
> Předem díky.

mam nastavenou pripominku na kazdy den ve 23:45 uz cca 6 mesicu a nikdy
nevynechal. Je divne, ze by to bylo zavisle na urcite hodine nebo minute,
nenapada mne, co by tomu mohlo vadit. jaky OS a verzi pouzivas?

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]


Re: Plánovač odmítá odpálit okno s připomenutím, pokud je čas úkolu nastaven blízko půlnoci
Autor: raptor|3D (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 25.10.2007 19:19

Používal jsem do dnešního dne verzi Pro 3-99-24 na platformě XP SP2, dnes jsem upgradoval na 3-99-25, tak to ještě vyzkouším, ale chce to testovat déle než den.

Mně samotného to také překvapilo a ač se to zdá divné je to tak, úkoly v čase, který se neblíží půlnoci fungují bezchybně, ale jakmile je to blízko 24. hodiny, tak je to o náhodě.
Např. nedávno jsem nastavil připomenutí 2 úkolů, jeden na 23:00 a druhý na 23:30. Úkoly mají opakování každý den, ale to zřejmě vůbec nehraje roli. Ten samý den to prošvihlo oba úkoly. Překontroloval jsem detailně několikrát nastavení - datum, čas a udělal test s jiným časem, abych to mohl znova vyzkoušet. Opět je to prošvihlo. Tak jsem je vrátil zpátky na 23:00 a 23:30 a nechal být. Druhý den mi neočekávaně začal fungovat první úkol (23:00) - vyskočilo upozornění, ale ten druhý v 23:30 nevyskočil. Takže tady se opravdu hraje na pravděpodobnost.
Jinak tohle mě provází snad od první verze TheBat! (objednána 15.1.2007, nevím, jaké už to bylo číslo) a i když jsem vždy s novou verzí upgradoval, tento problém nezmizel. A to jsem během té doby načisto reinstaloval systém.

Celkově s plánovačem mívám někdy i jiné problémy. např. dělala problém změna cesty pro automatickou zálohu. Změnil jsem cestu v nastavení automatické zálohy, protože jsem přejmenval oddíl disku. Přesto to pořád chtělo ukládat do staré cesty a vyhazovalo to chybovou hlášku, přesto, že jsem udělal totálně nový zálohovací soubor.
Chtěl jsem tedy úkol smazat a celou zálohu naplánovat znovu, jak si tu ve fóru doporučoval, jenže po označení úkolu a stisknutí Delete mě Bat zamrznul a myslím, že to pak nešlo ukončit ani přes Task manager, bylo to na reset.
Potom se najednou po čase umoudřil a začal ukládat do nové cesty.

Systém mám, myslím, OK. Pravidelně ho čistím pomocí TuneUp Utilities a vir by tam také neměl být.