Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
zobrazeni novych zprav
Autor: magovec (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 21.02.2008 08:57

Jeden problém s identitami jsem vyřešil za pomoci rad vedle v samostatném vláknu. Nyní mám jiné, které jsou celkem nepříjemné.

Mám uděláné filtry pro příchozí zprávy, které dle pár pravidel řadí poštu do složek. Používám IMAP pro spojení. Bat se připojí a udělá v daný interval synchronizaci. Pokud přijde nová zpráva, zobrází animovanou ikonku a u jména účtu napíše číslem počet nových zpráv. Nikoliv však u konkrétní složky. Až kdy kliknu do nějaké složky, případně překliknu více složek, tak se zprávy správě zobrazí jako nové v těch složkách, kam dle filtrů patří. Je to celkem otravné, že se to celé nedělá automaticky a prvním pohledem není nic vidět. Jde to opravit?

A druhý s tím spojený problém je, pokud přijde nová zpráva a já ji vidím ve složce zobrazenou tučně jako nepřečtenou, kliknu na ní, tak se v podokně s textem zprávy zobrazí nápis "není vybrána žádná zpráva" a text zprávy Bat nezobrazí. Pokud ale na zprávu klinu dvakrát (nebo enter) a otevřu ji v novém okně, zpráva se v pořádku zobrazí. V podokně se zpráva zobrazí až pri další synchornizaci, kdy se asi donahraje nebo nevím. Potom už se v podokně zobrazuje správně. Uvítal bych, aby se i při první synchronizaci rovnou dala číst v podokně.

Toto celé možná souvisí s nastavením IMAP připojení. Jak bych měl správně nastavit synchronizaci, aby to bylo co nejlepší? Mám teď vybrané, že dané složky nejen odebírám (subscribe), ale i synchoronizaci na typ "celé zprávy". Synchronizace je nastavená na automatem na každé 2 minuty a po úspěšné synchronizaci aby se Bat odpojil a připojil při jakékoliv manipulaci se složkama. To odpojení jsem původně také neměl nastavené, ale pokud jej vypnu a nechám Bat připojený, tak po krátké době nečinnosti mě server odpojí a Bat stále pípá jako chyba (píše Server ukončil spojení), což je dost otravné, a takto to nedělá když se sám regulérně odpojí. Ale je možné, že to není ideální, nevím.

Možná se ptám blbě, ale za léta jsem používal opravdu řadu různých email klientů a nikdy jsem se s podobnými věci nesetkal a jelikož vím jak je Bat jiný z řady důvodů bych na něj chtěl přejít. Tak jsem rád za všechny rady, které mi v přechodu pomohou.

Díky

Re: zobrazeni novych zprav
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 21.02.2008 09:38

No, tu Ťa na rozdiel od identít musím varovať, že IMAP je jednoznačne slabinou The Bata. K IMAPu vývojárov užívatelia museli doslova dokopať a je tradíciou tohto softvéru, že sa v ňom vyskytujú rôzne bugy a neštandardnosti ohľadom IMAP. The Bat vyniká pri práci s protokolom POP3, ale ak je pre Teba bezchybná funkčnosť IMAP-u hlavná priorita, možno toto nie je ideálny softvér pre Teba...

Re: zobrazeni novych zprav
Autor: magovec (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 21.02.2008 10:29

eye popping smiley Ted kdyz to slysim musim priznat, ze The Bat pouzivam cca tyden a od zacatku pres IMAP. Jelikoz jsem v souvislosti s nim novackem, tak jsem provadel ruzne operace jak s temi identitami, tak ruzne dalsi s filtry, slozkami atd. a prakticky v kazde opraci se vyzkytla chyba, nebo neco nefungovalo jak melo. Kopirovani zprav je podivne, presouvani nefunguje jak ma, synchornizace blbne, plus vsechny ty veci viz vyse. Prikladal jsem vinu na me, jelikoz program zatim dobre neznam a tudis jej nemam zatim vychytane nastaven, ale nektere veci mi i tak prisly, ze nastavenim byt nemuzou. Proto se je za pomoci tady fora a Vas snazim vyresit.

Informace, ze s IMAPem nepracuje spravne me ted dost nepotesila. Budu ted uvazovat co s tim udelam. Leta pouzivam IMAP, vyhovuje mi to a nechtel jsem ted menit. Uprimne me ani ve snu nenepadlo, ze program, ktery je ve sve kategorii dlouhodobe oznacovan za to nejlepsi co je, by mel s timhle problem. IMAP4 povazuju za standard v elektronicke poste stejne jako POP3. Navic to neni zadna novinka. No, co se da ddelat...nic neni dokonale sad smiley A to musim rict, ze Bat-ovska makra se mi fakt zacaly libit.

Re: zobrazeni novych zprav
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 21.02.2008 10:52

Obávam sa, že si budeš musieť vybrať... eye rolling smiley Buď makrá Netopiera alebo bezproblémový IMAP... Žiaľ vývojári Bata majú vo zvyku rôzne chyby z minulosti pri vydávaní nových verzií ignorovať a tak sa prenášajú z verzie do verzie... Na neštandardnosti implementácie IMAP sa sťažujú užívatelia už celé roky, ale to nebránilo vydaniu verzie č. 4 v predošlých dňoch, ktorá aj odhliadnuc od IMAP-u obsahuje chyby a bugy z predošlých verzií, dokonca ešte aj závažnú chybu z verzie 1.6 (pokazené presmerovanie HTML správ).

Reputácia The Bat ako špičkového softvéru spočíva na jeho schopnostiach v oblasti POP3. Pre IMAP je to skôr naopak. yawning smiley

Osobne IMAP nepoužívam... S Bat-om pracujem od 90. rokov a mám v jeho archíve ca. 190 tisíc správ, vyhovuje mi, keď mám kompletný archív vždy poruke, čo by som pri IMAP mať nemohol, respektíve by som neustále zápasil s podobnými problémami, ako popisuješ...

Re: zobrazeni novych zprav
Autor: magovec (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 21.02.2008 13:36

No IMAP pouzivam z jedoho jedineho duvodu - nezalezi na klentovi, kterym zrovna na postu pristupuju, a nezalezi na pocitaci, ktery pro to pouzivam. Nemam pouze jeden stroj, ale radu a na vsech chci mit aktualni postu. Navic nektere stroje jsem mel linuxove a tedy zachovavat jeden archiv zprav mezi vicero klienty bylo nemozne kvuli nekompatibilite. Pak mi take nechodilo spravne, pokud jsem na jednom stroji nove zpravy precetl a pak presel na druhy, tam se mi stahly jako nove a byl v tom znacny chaos. IMAP mi tohle vse vyresil.

Fakt ted nevim. Zatim ted aktualne pouzivam the Bat kazdy den i pres ty chyby a zvykam si a zkousim, jestli to vydrzim, ale jsou to veci takoveho razu, ze uz ted vim, ze pokud to jeste nejak nezlepsim, tak to nema cenu. Tech veci je cela rada krom tech co jsem tady zminil. Nechodi to spolehlive a dela to fakt podivne veci.

Chvili budu zvazovat, premyslet a vymyslet jak to zaonacit s POP3, ale pokud nevymyslim neco elegantniho, tak bohuzel vyzkousim v the Bat jeste jednu funkci - uninstall, coz ale bude k memu velikemu zklamani, ale neda se nic delat...sad smiley