Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: komak (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.03.2008 12:02

Zdravím, môj známy (ktorý je ešte menej znalý tohto e-mailového klienta, než ja) má problém s odoslaním pošty na niektoré adresy. Napr. vytvorí nejaký mail a odošle ho súčasne na dve adresy, pričom na jednu príde a na druhú (konkrétne moju) nepríde. Ani neobdrží žiadnu správu o nedoručení. Jednoducho, ako keby niektoré adresy ignoroval. Pritom ak mail odošle cez WEB-rozhranie z toho istého konta, tak mi mail príde. Nenapadá vás niekoho, v čom by mohol byť problém? Vyzerá to jednoznačne na problém v Bat-ovi. Nie je možné, že by si tam omylom zadefinoval nejaký filter na odchádzajúce správy alebo niečo podobné?

Vďaka za prípadnú radu.

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 18.03.2008 12:11

Zdravím,

> Zdravím, môj známy (ktorý je ešte menej znalý tohto e-mailového klienta,
> než ja) má problém s odoslaním pošty na niektoré adresy. Napr. vytvorí
> nejaký mail a odošle ho súčasne na dve adresy, pričom na jednu príde a na
> druhú (konkrétne moju) nepríde. Ani neobdrží žiadnu správu o
> nedoručení. Jednoducho, ako keby niektoré adresy ignoroval. Pritom ak mail
> odošle cez WEB-rozhranie z toho istého konta, tak mi mail príde. Nenapadá
> vás niekoho, v čom by mohol byť problém? Vyzerá to jednoznačne na problém
> v Bat-ovi. Nie je možné, že by si tam omylom zadefinoval nejaký filter na
> odchádzajúce správy alebo niečo podobné?

jakym zpusobem to posila na vice adres? obe adresy pise do pole Prijemce
nebo jeden do prijemce a druhy do kopie nebo jak?

zprava o nedoruceni muze uviznout v nejakem antispamu, neni to neobvykle.

jaky je to mailserver?

jaka verze Batu?

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]


Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2008 12:13

Citát:
komak
Vyzerá to jednoznačne na problém v Bat-ovi.

Nie, vyzerá to jednoznačne na problém odosielajúceho SMTP servera, prípadne prijímajúceho servera adresáta emailu.

V dnešnej dobe často väčšie problémy spôsobujú zle nastavené spam filtre než samotný spam. Napríklad Zoznam.sk bol (možno naďalej je) známy tým, že zahadzoval legitímne emaily bez doručenia, lebo ich vinou zle nakonfigurovaných spam filtrov považoval za spam.

Takže ako prvé skontroluj, aký SMTP server používa Tvoj známy na odosielanie emailov.

Keď totiž posiela z webmailu, tak tam bude SMTP server poskytovateľa webmailu, čo niektoré zle nastavené spam filtre považujú za dôkaz „legitímnosti“ emailu. Pri odosielaní cez lokálny poštový program už takáto indikácia neexistuje.

PS: Vypnite si obaja zobrazovanie The Bat v hlavičkách odosielaných emailov cez Preferencie >> Všeobecné >> Zobrazovať X-hlavičku... Niektoré hlúpo nastavené spam filtre toto takisto môže zalarmovať.

Suma sumárum, môžete si byť istí, že daný problém nemá nič spoločné s Batom, ale so zle nastavenými spam filtrami buď na strane SMTP servera použitého na odoslanie emailu, alebo na strane prijímateľa daného emailu.

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2008 12:16

Ešte jedno PS:

Už názov tejto témy je zle zvolený... Bat odošle emaily na obidve adresy, akurát na jednu z dvoch adries nie je email doručený.

To je veľký rozdiel a znova indikácia toho, že problém nie je na strane Bata, ale na strane odosielajúceho SMTP servera alebo prijímajúceho servera druhého adresáta emailu.

Keby Bat odmietal odoslať email na jednu z dvoch adries, neodoslal by sa email vôbec a už priamo v Batovi v stavovom riadku by sa zjavilo chybové hlásenie.

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: komak (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.03.2008 12:28

Zdravím,

- obe adresy uvádzal do "To:", ale mail mi nepríde aj keď ho píše iba mne a ani keď moju adresu ručne napíše, ani keď ju vyberie zo zoznamu, ani keď dá reply.

- mailserver je inMail, kde má konto aj on aj ja, ale ako hovorím, ak mi pošle mail z WEB-rozhrania, tak mi mail príde.

- Bat je už dosť starý (1.53d), ale doteraz s ním neboli problémy. Asi pred mesiacom mi mail od neho ešte prišiel. On mail odo mňa dostane.

Vďaka

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: komak (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.03.2008 12:39

Ďakujem za rýchle reakcie,

mojím cieľom nie je "obviňovať" Bat-a, ale nájsť chybu. Zatiaľ si to neviem vysvetliť, lebo keď pošle mail svojmu otcovi, ktorý má chránku tiež na inMail, tak jemu mail príde. Môže byť teoreticky problém aj na mojej strane, keď mi od neho z klienta mail nepríde a z WEB-u príde?

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2008 12:41

Citát:
komak
mailserver je inMail

Tak je to jasné, na vine je inMail. Len pred pár týždňami som robil testy webmailu inMail a majú tam tak zle nakonfigurované spam filtre už pri odosielaní (!) emailu cez webmail (!), že niektoré vlastné testovacie správy (!) mi ich webmail (!) odmietol odoslať.

Navyše má inMail problémy s kódovaním UTF-8 a ak dáš mierne dlhší Predmet s mäkčeňmi a dĺžňami, namiesto emailu odošle hieroglyfy.

Bezplatné SMTP servery sú vždy nespoľahlivé, ale ten na inMaili, na základe testov spred pár týždňov, je nespoľahlivý obzvlášť.

Dobrá rada: nech si Tvoj kamarát radšej založí schránku na Gmaili a na odosielanie emailov z Bata nech radšej nepoužíva bezplatné SMTP servery (ani nie ten z Gmailu, ak nemusí). Ideálne by mal používať SMTP server svojho poskytovateľa pripojenia na internet.

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2008 12:46

Citát:
komak
Zatiaľ si to neviem vysvetliť, lebo keď pošle mail svojmu otcovi, ktorý má chránku tiež na inMail, tak jemu mail príde.

No, však to máš ďalší dôkaz, že problém je na strane inMailu, lebo majú zle nakonfigurované spam filtre už pri odosielaní pošty... Je jasné, že keď niekto z inMailu píše na inMail, tak to prejde... Ale inde už nemusí... Ako hovorím, ja som si len testovacie emaily sám sebe posielal z webmailu inMailu a vyhodilo mi to chybové hlásenie, že ten email je vraj spam. angry smiley

Čiže naozaj, celá táto vec nemá zhola nič spoločné s Batom...

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: komak (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 18.03.2008 13:14

Faterson napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No, však to máš ďalší dôkaz, že problém
> je na strane inMailu, lebo majú zle
> nakonfigurované spam filtre už pri odosielaní
> pošty... Je jasné, že keď niekto z inMailu
> píše na inMail, tak to prejde... Ale inde už
> nemusí... Ako hovorím, ja som si len testovacie
> emaily sám sebe posielal z webmailu inMailu a
> vyhodilo mi to chybové hlásenie, že ten email
> je vraj spam. angry smiley
>
> Čiže naozaj, celá táto vec nemá zhola nič
> spoločné s Batom...

Mne to ako dôkaz nevyzerá: všetci traja máme konto na inMail, všetci traja používame Bat-a a mail nechodí iba od neho ku mne a iba z BAT-a :-( Ale môžeme to uzavrieť, ja som len chcel vedieť, či nie je možné, že by si v Bat-ovi zadefinoval nevedomky nejaký filter, ktorý by mu to filtroval.

Vďaka za váš čas.

Re: Na niektoré adresy neodošle poštu.
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 18.03.2008 13:35

Citát:
komak
ja som len chcel vedieť, či nie je možné, že by si v Bat-ovi zadefinoval nevedomky nejaký filter, ktorý by mu to filtroval.

Nie, to nie je možné.

Je to na 100% záležitosť odosielajúceho SMTP, respektíve prijímajúceho servera inMail-u.

Odporúčam zabudnúť na inMail a prejsť k Gmailu, prípadne k iným lídrom v oblasti webmailu. inMail žiaľ máva v posledných rokoch chronické problémy, pred rokom som robil testy všetkých slovenských webmailov a vyšiel z nich ako jeden z najproblematickejších. Pred pár týždňami som test zopakoval a objavili sa znova závažné problémy s odosielaním aj príjmom emailov + celková pomalosť poštového servera.