Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Šifrování obsahu na disku po instalaci
Autor: Kaucuk (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.01.2009 01:26

Krásný den přeji,
nějaký čas jsem používal The Bat Home a nyní jsem seznal, že bych mohl zainvestovat do bezpečnostně vyzrálejší PRO verze. Jelikož jsem si v předešlé 3.x verzi zálohoval data prostou kopií, při instalaci nové verze 4.1 PRO jsem tedy zvolil svou složku s nakopírovanou poštou s poslední zálohy a pro jistotu jsem nezvolil online šifrování, aby nedošlo k nějaké nesrovnalosti se starými daty a novou aplikaci... Považoval jsem tuto volbu jako možnou k pozdější aktivaci přímo z nastavení jednotlivých složek... kupodivu vše fungovalo jen s drobnou hláškou, že v datech je jistá nekozistence právě kvůli starší verzi původu. Ta ale očividně nebránila samotnému spuštění a bezproblémovému běhu včetně vyzvednutí mé pošty z již nastavených emailů. Bohužel jsem ale nikde v menu nenašel možnost pozdější enkriptace obsahu na disku. Táži se Vás tedy, zda je to vůbec možné a případně jak docílit zašifrování obsahu na disku při přechodu z Home 3.x na PRO 4 bez ztráty předešlých emailů a nustnosti opětovné konfigurace mailových přístupů. Předem děkuji a jsem s pozdravem Váš oddaný uživatel...

Re: Šifrování obsahu na disku po instalaci
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 13.02.2009 13:15

nikdo neodpovedel, tak ja zareaguji.

Proces zmeny z nesifrovane na sifrovanou a obracene vyzaduje kompletni interni zalohu vsech dat s naslednym odinstalovanim programu, nainstalovanim a pri instalaci vybrat pozadovany typ bud s sifrovanim nebo bez nej - po dokonceni provest obnoveni zalohy.

Upozorneni : zalohovaci soubor TBK neni kompatibilni od verze 4.1 s predchozimi, takze pokud prechazet mezi 3 a 4, tak aby to byla verze maximalne 4.0.38, tu kdyztak nasledne po provedeni obnoveni preinstalovat na 4.1.