Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Zobrazovani cestiny - volba znakove sady
Autor: mhuml (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 25.04.2007 10:57

Chodí mi často maily (notifikace o komentářích z webu blogger.com), jež mají nějak divně nastavenou znakovou sadu, takže jsou totálně nečitelné. Vždy musím znakovou sadu zmanit ručně (na UTF-8), což je velmi nepohodlné. Lze nějak zařídit, aby se tyto zpárávu automaticky přepínaly do správného kódování?
Našel jsem níže uvedenou radu, ale moc mi nepomůže. Navíc moc nechápu, že tento jinak velmi funkční systém (myslím blogger.com) má takovouto chybu (v hlavičce mailů má uvedeno charset=ISO-8859-2).
Předem díky za radu.

Citace z helpu:
České znaky se nezobrazují správně. Jak to udělat?
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor

Datum: 26.01.2007 00:38


Pokud se znaky s diakritikou nezobrazují správně, je možné, že ve zdroji zprávy není uvedeno, jaká znaková sada byla při odeslání zprávy použita. Program má integrovány znakové sady a pokud je problém způsoben chybějící definicí ve zdroji zprávy, můžete ji nastavit/změnit v menu "Zobrazit | Znaková sada" nebo v kontextovém menu při prohlížení zprávy v prohlížeči.

Re: Zobrazovani cestiny - volba znakove sady
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 25.04.2007 11:13

Pokud tyto maily ukladas do jednoho adresare zprav, muzes pouzit volbu "Vychozi znakova sada" v nastaveni tohoto adresare, sekce Obecne.

Re: Zobrazovani cestiny - volba znakove sady
Autor: mhuml (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 27.04.2007 09:20

Ano, to jsem si také myslel a mám to tak nastavené. Ale bohužel to nepomáhá, každou novou došlou zprávu musím ručně přepnout... sad smiley

Re: Zobrazovani cestiny - volba znakove sady
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 27.04.2007 09:43

posli mi prosim zpravy z tohoto serveru v priloze mailu na support@thebat.cz, diky

Re: Zobrazovani cestiny - volba znakove sady
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 27.04.2007 09:55

Zdravím,

> Ano, to jsem si také myslel a mám to tak nastavené. Ale bohužel to
> nepomáhá, každou novou došlou zprávu musím ručně přepnout... sad smiley

jeste mi prosim napis, zda se jedna o lokalni adresar zprav nebo vzdaleny v
pripade IMAP4. Diky

--
Marek Mikuš
Administrátor




__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]