Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Automatické rozdělení zpráv podle velikosti
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.11.2009 15:59

Mám návrh na jednu celkem žádanou funkci.

Aby TheBAT rozděloval zprávy automaticky na menší.

Případ:
Většina SMTP serverů je nastavena na limit velikosti odeslané zprávy - přílohy.
Co kdyby TheBAT umožnil v nastavení zvolit jaká má být maximální velikost odeslaného e-mailu?
A pokud by se skládala příloha zprávy z několika menších souborů, tak by se jednoduše rozhodily přílohy do několika zpráv, kde by vždy v předmětu bylo uvedeno třeba "Fotky z dovolené (část 1 z 3),Fotky z dovolené (část 2 z 3), Fotky z dovolené (část 3 z 3), atd.".
A pokud by příloha nešla rozdělit do několika zpráv a byl by to jeden velký soubor tak by byl uživatel dialogem upozorněn, že příloha je moc velká a zdali si uživatel přeje i přesto zprávu odeslat.

Vycházím z toho, že běžný uživatel nemá ani ponětí kolik zabírají třeba fotografie nebo jiné soubory které vkládá do přílohy a když mu příjde pak upozornění ze SMTP serveru, že zpráva nemohla být doručena, protože překročila velikost třeba 21MB tak mnohdy uživatel ani neví kde tuto volbu najde... a když ji najde, tak sice soubory rozdělí do několika zpráv, ale pak zjistí, že to stejně nestačí, protože zprávy zabírají více místa, než je psáno ve vlastnostech souboru smiling smiley bylo by to jisté ulehčení a pro užití běžnými uživateli, kterých je stále ještě dost si myslím by to byla celkem vstřícná a ulehčující funkce. Nejen pro běžné uživatele, ale pro všechny.

Tuto funkci jeden čas nabízely i webové portály Yahoo a Altavista do doby, kdy lidé začínaly této funkce zneužívat k odesílání vělkého množství dat přes jejich servery smiling smiley V případě TheBAT by to mohlo být myslím jedno protože se připojuje na různé SMTP servery a nejede všechno přes jeden jedné společnosti.

Re: Automatické rozdělení zpráv podle velikosti
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.11.2009 16:03

... samozřejmě aby toto nastavení hlídání velikosti odchozího e-mailu šlo nastavit pro každý účet zvlášť

Re: Automatické rozdělení zpráv podle velikosti
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 12.11.2009 17:51

Zdravím,

> Mám návrh na jednu celkem žádanou funkci.

> Aby TheBAT rozděloval zprávy automaticky na menší.

to The Bat! umi roky uz od verze 1.60, je to v nastaveni uctu, sekce
"Soubory a slozky", kde lze nastavit limit pri kterem program zpravu
rozdeli.

Samozrejme je to nastavitelne specificky pro kazdy ucet.

Mozny problem nastane, kdyz to nepodporuje druha strana...

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Automatické rozdělení zpráv podle velikosti
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 13.11.2009 09:23

Tak jsem danou funkci vyzkoušel. A dopadlo to ihned na poprvé katastrofálně = ztrátou všech zpráv ve složce!

Rozdělení a odeslání e-mailů funguje, ale zkusil jsem si z jednoho účtu poslat takto rozdělený e-mail na druhý účet.
Do e-mailu jsem umístil jeden 11MB soubor který jsem nechal rozdělit na 6 menších.

Zpráva se sice rozdělila a do druhého účtu přišla a spojila se. Vše se chovalo standartně. Až do doby, než se opět TheBat znovu později otevřel a stále zobrazoval 6 nových zpráv... po kliknutí na složku Příchozí zde byl tento jeden spojený e-mail a byl stále zobrazený jako nepřečtený. Po označení e-mailu se "odtučnil" ale v seznamu účtů mi program stále symbolizuje 6 nových e-mailů.
A takto se to neustále dokola opakuje. (E-mail opět označím, odtuční se a po zavření a otevření programu se opět jeví jako nepřečtený).

Zvolil jsem tedy řešení použít volbu "údržba složek". Zaškrtl jsem aby se kontrolovala integrita dat. Program se při užití této funkce na místě přijaté pošty daného účtu zastaví a nic nedělá. (zastaví se pouze prohledávání, jinak program dál jede).

V tomto případě ale nedoporučuji použít volbu "údržba složek", protože se veškeré ostatní zprávy v této složce nenávratně vymažou ... bohužel také z IMAP mailového serveru. V ostatních složkách daného účtu zprávy zůstanou. V tomto případě jsou zálohy na místě. (ještě že zálohuji)

Nepomáhá ani cílený výmaz všech zpráv ze složky a program hlásí dole v LOG části jen "Nelze nastavit zprávě atribut z důvodu problému při zpracování příkazů" s červeným vykřičníkem.

Doplním jen, že se jedná o IMAP účet. A server Kerio Mailserver.

Specifické řešení problému:
Ve složce účtu vymazat všechny soubory s číselnou hodnotou (TBB, TBN) a otevřít program znovu. Ve chvíli, kdy stahují zprávy ze serveru, tak co nejdříve přejít do složky "Příchozí" kde jsou zprávy vidět ještě ve tvaru rozdělených jednotlivých partů... všechny je bleskově označit a smazat. Tímto dojde k vyřešení daného problému, jinak by se vše opakovalo na novo a byl by to začarovaný kruh.

Danou situaci jsem zkoušel také na Exchange serveru a na pár dalších menších serverech... vše na IMAP. A také na nižších verzích programu TheBAT. Problém se jevil vždy, proto přisuzuji tento problém programu a ne serveru. Dále jsem tuto funkci testoval s POP3 účty, kde se tento problém nevyskytoval a vše fungovalo tak jak mělo.