Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
verze pro win.mobile
Autor: martink (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 23.12.2010 09:30

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jestli není v lánu nějaká varze také pro win.mobile, bylo by to super kdyby to bylo možné, děkuji za informaci

Re: verze pro win.mobile
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 23.12.2010 12:58

Windows Mobile sa už nevyrába. Pochybujem, že by RITlabs venovali energiu operačnému systému, ktorý pochoval aj jeho tato Microsoft. Celkovo Windows na mobiloch je podľa mňa brak, a to hlavne tá nová verzia Windows Phone 7.

Ako majiteľ iPhonu a iPadu by som samozrejme privítal verziu Netopiera pre iOS, prípadne pre Androida, čo je (na rozdiel od Windows) určite perspektívny operačný systém pre mobily v budúcnosti.

Poštová aplikácia, ktorá je defaultne dostupná pre iPhone a iPad, je zúfalo chudobná a nemohúca oproti Netopierovi na stolnom počítači. Áno, dajú sa na nej čítať emaily a odpovedať, ale to je tak asi všetko. Používať dlhší časový úsek tú poštovú aplikáciu je asi ako keby vás niekto nútil zožrať kilo vanilkovej zmrzliny bez akejkoľvek príchute. Zaujímavé je, že som v App Store nenašiel ani jeden alternatívny poštový program pre iOS. Akoby všetkým stačila len tá najzákladnejšia funkčnosť.

Nemyslím si však, že RITlabs budú vyvíjať Netopiera pre mobilné telefóny. Oni totiž poriadne nestíhajú vyvíjať ani Netopiera pre stolný Windows. A niektoré vážne poruchy nie sú (zatiaľ) vyriešené už pomaly 10 rokov (napr. pokazené presmerovanie HTML správ). A hoci ten poštový program na iOS je neskutočne chudobný a chabý na funkčnosť, tak aspoň jednu vec zvláda spoľahlivo: HTML emaily a newslettery sa v ňom zobrazujú tak, ako majú, nie tie paškvily, ktoré nám servíruje Netopier na stolnom Windows už vyše 10 rokov.