Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Zlepšení The Bat! v oblasti time mangementu
Autor: raptor|3D (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 25.10.2007 16:44

The Bat! je vynikající e-mailový klient, ale když už je v něm zařazen Plánovač, stálo by za to v něm dotáhnout fce pro time management na mnohem použitelnější úroveň. Tím by definitivně konkuroval Otlooku.

Moje návrhy pro tuto oblast:

1. Umožnit přiřadit jednotlivé úkoly do skupin, vše by bylo graficky provedené v okně plánovače - skupiny s úkoly by se daly sbalit a rozbalit. Př. Outlook,Tudumo, ... .

Alternativa: skupiny by byly reprezentovány záložkami. Př. Thinking Rock.

2. Mnohem větší možnosti grafické adjustace obsahu Plánovače, úkolů, pozadí atd. Např. úkoly s vysokou důležitostí by byly zvýrazněny definovatelnou barvou nebo nějakým symbolem.
Užitečné by bylo mít graficky zobrazenou a odstupňovanou (nějakým gradientem barev, čísly, ...) prioritu jednotlivých úkolů. Možnost řadit podle priority.

3. Mohla by být zavedena možnost filtrovat úkoly.

4. U každého úkolu by byla možnost navolit grafický symbol zaškrtávacího políčka, po zaškrtnutí by se škrtnul celý úkol (text). Také by bylo možné nastavit, že po zaškrtnutí úkolu se zruší naplánovaný alert, pokud by ho úkol obsahoval.
Pokud by úkol obsahoval opakování (např. každý den) a byl by splněn (odškrtnut), v další den (nebo v době, kdy by měl být znovu splněn) by se resetoval jeho stav opět na nesplněný a bylo by ho možno zaškrtnout po dalším splnění.
To by umožnilo vytvářet si checklisty s úkoly, které se opakují každý den, ale bez zdlouhavého denního přenastavování.

5. Mnohem lépe provedený kalendář s možností vpisovat do políček jednotlivé události nebo úkoly. Možnost nastavit propojení checklistů s kalendářem - jejich reflexe v kalendáři a naopak reflexe událostí přidaných přes kalendář v checklistech - tato fce by šla i vypnout.

Je toho mnohem více, ale tohle by mě osobně potěšilo, kdyby se něco podobného vývojáři rozhodli implementovat do dalších verzí. V současnosti nemohu používat The Bat! jako plnohodnotný time manager. Pouze ho používám jako připomínač určitých událostí, ale na checklisty nestačí.

Re: Zlepšení The Bat! v oblasti time mangementu
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 25.10.2007 17:10

Zdravím,

> The Bat! je vynikající e-mailový klient, ale když už je v něm zařazen
> Plánovač, stálo by za to v něm dotáhnout fce pro time management na mnohem
> použitelnější úroveň. Tím by definitivně konkuroval Otlooku.

v planech pro 4.x je rozsireni planovace, zatim k tomu nemam podrobnosti,
ale urcite to dam na web, jakmile se Ritlabs vyjadri.

--
Marek Mikuš
Administrátor
__ Zkontrolovano antivirovym programem NOD32 __
Mailserver spolecnosti IPEX, a.s. [smtp.ipex.cz]