Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 29.11.2008 06:08

Zdravím. Při práci a testování jsem narazil na jeden velmi závažný problém v aplikaci The BAT.
Proto se trochu rozepíši, aby bylo více materiálu pro opravu tohoto problému.

Myslíte, že je možné, aby aplikace The BAT shodila celý operační systém? Na tom by ještě nic tak strašného nebylo, ale co když...

co když jde o nejnovější a nejvýkonnější operační systém Windows na našem trhu? Ano, mám namysli Windows Server 2008. Že to není možné? Ale ano, je. Bez ohledu na data ostatních uživatelů, bez ohledu na spuštěné procesy. Tvrdý a nekompromisní

Situace:
Pro několik velkých firem chystáme realizaci počítačových sítí. Chceme jít s dobou tak jsme se rozhodli pro nákup software The BAT a OS Windows Server 2008.
Pro testování mám k dispozici 4 serverové počítače, takže jsem se rozhodl nainstalovat Windows Server 2008 a The BAT a hurá do testování.
Je plánováno, že uživatelé budou přistupovat pomocí terminálové služby k tomu serveru.

Nainstalované služby a role:
Na OS byly nainstalovány služby AD (Active Directory), založeno pár uživatelů, Terminal Services, Terminal Apps (sdílení aplikací přes RDP - přes terminálové služby). Zabezpečení a přihlašování se provádí bez zabezpečení (žádné certifikáty, apod.).

Problém:
Pokud se připojím na vzdálenou plochu na Windows Server 2008 a spustí se The BAT, tak s ním nejsou sebemenší problémy. Ale, pokud se spustí TheBAT v režimu sdílení aplikací terminálové služby, tak také vše funguje bez problémů, až do jednoho okamžiku.
Pokud se nějak dostanete k dialogu "About" (Dialog vypadající jako poštovní známka, kde se vypisuje seznam autorů a kde je napsaná také verze programu - Menu: Nápověda - O programu), tak celý OS systém Windows Server 2008 spadne. Natvrdo, bez jakéhokoliv upozornění.
Problém je, že pokud The BAT zaregistrujeme pomocí sérového čísla (nutný předpoklad pro dlouhodobé používání aplikace), tak okno "About" vyskočí samo.

Bohužel funkce publikování aplikací je ve Windows Server 2008 jednou z nejnovějších funkcí, které OS Windows na bázi serveru může nabídnout. Další pak je virtualizace.

Funkce publikování aplikací byla testována mnohými uživateli, ale dle mých informací, nikdy se nevyskytl problém ten, žeby zobrazením jednoho oskinovaného dialogového okna spadl celý operační systém serverového uzpůsobení.

Neznám administrátora, který by Windows Server 2008 nepoužíval také pro publikování aplikací. A pokud by tento problém měl dělat The BAT, tak pro tento účel nákupu a používání představuje strašně obrovské bezpečnostní riziko dalekosáhlých následků.

Programátorům programu The BAT se podařilo nemožné a to nabourat se nějakým příkazem nebo funkcí do Windows Serveru 2008 pomocí terminálových služeb funke publikování aplikace, tak, že systém okamžitě spadne. Je to opravdu obrovská díra. Otázkou je, zdali ze strany Microsoftu, nebo The BAT. Ale jisté je, že pokud někde poběží služba terminálových služeb, dá se tímto příkazem takto shodit jakýkoliv Windows Server 2008 na světě. A proč jakýkoliv??...

Testoval jsem zdali se tato chyba projeví i na jiných konfiguracích a serverech s OS Windows Server 2008. Ve spolupráci s kolegy se toto vyzkoušelo na různých sestavách a konfiguracích Wondows Server 2008 a ve všech případech se stala naprosto stejná věc... Systém Windows Server 2008 okamžitě spadnul.
Celkem se toto testovalo na 18ti serverech a pěti virtuálních serverech. Vždy v různém umístění, v různých částech ČR.

Bylo otestováno spousta aplikací, ale zatím pouze TheBAT a jeho dialog "About" dokázal shodit celý OS systém jen pouhým načtením tohoto dialogu.

Řešení ... ?:
Bylo by možné kontaktovat podporu TheBAT, aby se tento BUG snažily vyřešit? Vzhledem k tomu, že většina velkých firem přechází na Windows Server 2008 a na nějaké jiné řešení, než Exchange/Outlook bylo by to celkem zapotřebí, aby se tento problém nějak vyřešil.
O programu The BAT mám od počátků dobré mínění a snažím se ho doporučovat kam je to jen možné. Právě proto mne překvapila tato obrovská díra. Navíc v době, kdy je oficiálně tvrzeno, že TheBAT podporuje plně operační systém Vista (Windows Server 2008 je založen na OS Vista - nebo i obráceně). Tento problém tedy bez pochyby toto tvrzení vyvrací.

Dá se s tím ze strany TheBAT něco dělat??
Možná by pomohlo nahradit dialog "About" standartním dialogem, místo toto oskinovaného ve tvaru poštovní známky.

Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 29.11.2008 07:43

Citát:
TrueFriend
Programátorům programu The BAT se podařilo nemožné a to nabourat se nějakým příkazem nebo funkcí do Windows Serveru 2008 pomocí terminálových služeb funke publikování aplikace, tak, že systém okamžitě spadne.

ROFL! Vždy som tvrdil, že RITlabs sú schopní všetkého... Ako sa zdá, v pozitívnom aj negatívnom smere... winking smiley Keď ich poštový softvér dokáže veci, o akých sa nám ani nesnívalo, že sa raz budú dať automatizovať pri písaní emailov, prečo by nedokázal zhodiť aj celý Windows? winking smiley Tiež ktosi do inej diskusie nedávno zaslal postreh, že filozofia tvorby softvéru zo strany Microsoftu a RITlabs je značne podobná: viac-menej nesúrodé naliepanie nových funkcií na predošlý programový kód, bez snahy o dôslednú elimináciu predošlých bugov... Že to má za dôsledok anomálie, neprekvapí. Zostáva veriť, že táto konkrétna anomália (ak sa potvrdí) bude vyriešená skôr než za 10 rokov, hoci v tomto softvéri existujú aj mnoho rokov neriešené/ignorované bugy, takže treba sa pripraviť na všetko.

Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 29.11.2008 08:46

tjn, ale ty lidi co to pak kupují, tak ty to stojí nemalé peníze thumbs up

Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 29.11.2008 09:39

Zdravím,

> Zdravím. Při práci a testování jsem narazil na jeden velmi závažný
> problém v aplikaci The BAT.
> Proto se trochu rozepíši, aby bylo více materiálu pro opravu tohoto
> problému.

toto jsou oficialne podporovane verze Windows u The Bat! 4.x:

* Windows NT 4.0 with Service Pack 6a (SP6a) and Internet Explorer 5.0
* Windows 2000 with Service Pack 4 (SP4)
* Windows XP
* Windows Server 2003
* Windows Vista

poptal jsem ted vyvojare jak to vypada s podporou pro Windows Server 2008.

> Navíc v době, kdy je oficiálně tvrzeno, že TheBAT podporuje plně
> operační systém Vista (Windows Server 2008 je založen na OS Vista - nebo i
> obráceně). Tento problém tedy bez pochyby toto tvrzení vyvrací.

to ze spolu Vista a Windows server sdileji cast zdrojoveho kodu urcite
nelze zobecnit timto zpusobem, to ze se u ruznych aplikaci vyuzivajicich
funkce Windows neustale objevuji problemy pokazde pouze v jedne nebo
jen nekterych z verzi Windows doklada, ze se musi systemove casto funkce
upravovat tak, aby fungovaly pod starsimi i novejsimi verzemi Windows.
myslim, ze Honza Fiala by mohl napsat, jake jsou jeho zkusenosti s PSPadem
pod ruznymi verzemi Windows.

> Dá se s tím ze strany TheBAT něco dělat??

urcite se to proveri, poslal jsem dotaz vyvojarum

> Možná by pomohlo nahradit dialog "About" standartním dialogem, místo toto
> oskinovaného ve tvaru poštovní známky.

no ze by mohl skin dialogu zpusobit pad OS mi prijde z rise scifi, ale nema
smysl delat zavery dokud se vyvojovy tym nevyjadri.

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 02.12.2008 18:36

Zdravím,

> tjn, ale ty lidi co to pak kupují, tak ty to stojí nemalé peníze thumbs up

v dialogu O programu se provadi detekce, zda ma pocitac a Windows dostupny
a aktivni DEP, mozna je to pricina, zjistuju zda je to mozne.

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 19.12.2008 15:14

Zdravím,

> Dá se s tím ze strany TheBAT něco dělat??
> Možná by pomohlo nahradit dialog "About" standartním dialogem, místo toto
> oskinovaného ve tvaru poštovní známky.

nejde o skin, ale o kontrolu funkce DEP, at uz na urovni systemu tak biosu,
potrebuji vedet, jaky procesor na tom stroji bezi, prosim maximum
informaci, vyvojari to budou testovat.

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 05.01.2009 14:44

Zdravím,

> tjn, ale ty lidi co to pak kupují, tak ty to stojí nemalé peníze thumbs up

detekce DEP pod Windows 2008 Server byla opravena v nove betaverzi 4.1.7.2,
pokud mate zajem to otestovat, napiste na support@thebat.cz poslu vam odkaz
je stazeni

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 06.01.2009 14:07

Zdravím,

>> tjn, ale ty lidi co to pak kupují, tak ty to stojí nemalé peníze thumbs up

> detekce DEP pod Windows 2008 Server byla opravena v nove betaverzi 4.1.7.2,
> pokud mate zajem to otestovat, napiste na support@thebat.cz poslu vam odkaz
> je stazeni

zkuste novou verzi [www.thebat.cz]

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 27.01.2009 18:47

mohu poprosit o info zda je to jiz OK ve 4.1.9 nebo 4.1.11?

Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.11.2009 15:03

Vypadá to už lépe. Systém již nepadá.

Chystám se ještě na zátěžový test ohledně výkonu ve zmiňované konfiguraci. Přecijen mne stále "děsí" to okno ve tvaru známky kde se roluje seznam autorů. Příjde mi to jako největší zdroj problémů grinning smiley
Teď nedávno jsem objevil další problém po vydání Windows 7 kde byl problém při současném hraní hry "v okně" (Trackmania, CoD4, Warcraft) a spuštěném TheBAT, kdy při vyskočení about známky TheBAT spadl. Nicméně po přepnutí do klasického stylu / vypnutí motivů systému Windows tento problém již nenastal. Bohužel většina lidí má tento styl zapnutý a klasický styl oken nepoužívá.
Tento problém jsem měl zatím možnost otestovat pouze na třech železech, z toho na dvou TheBAT spadl a na třetím ne takže se může jednat i o chybu ovladače grafiky, apod. a jinde se projevit nemusí. Tam kde spadl to byly ATI a kde se držel byla nVidia. Vše Win 7 CZ 64bit finální sestavení 7600.

Re: Velký problém: The BAT shodí celý OS Windows Server 2008
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 12.11.2009 17:57

Zdravím,

> Vypadá to už lépe. Systém již nepadá.

> Chystám se ještě na zátěžový test ohledně výkonu ve zmiňované
> konfiguraci. Přecijen mne stále "děsí" to okno ve tvaru známky kde se
> roluje seznam autorů. Příjde mi to jako největší zdroj problémů grinning smiley

to si nemyslim, problem se tykal toho, ze v tomto okne se provadi detekce
funkce DEP.

> Teď nedávno jsem objevil další problém po vydání Windows 7 kde byl
> problém při současném hraní hry "v okně" (Trackmania, CoD4, Warcraft) a
> spuštěném TheBAT, kdy při vyskočení about známky TheBAT spadl. Nicméně
> po přepnutí do klasického stylu / vypnutí motivů systému Windows tento
> problém již nenastal. Bohužel většina lidí má tento styl zapnutý a
> klasický styl oken nepoužívá.
> Tento problém jsem měl zatím možnost otestovat pouze na třech železech, z
> toho na dvou TheBAT spadl a na třetím ne takže se může jednat i o chybu
> ovladače grafiky, apod. a jinde se projevit nemusí. Tam kde spadl to byly ATI
> a kde se držel byla nVidia. Vše Win 7 CZ 64bit finální sestavení 7600.

nikdo to zatim nehlasil a tim myslim i jina fora a konference ve svete,
nicmene zkusim osondovat, zda se s tim nesetkal vyrobce.

--
Marek Mikuš
Administrátor