Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
IMAP a vyhledávání textu ve stažených zprávách
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 16.12.2008 02:03

Dobrý den,

nevím zdali tento problém mám jen já, ale pokud chci něco vyhledat (konkrétně obsah jedné zprávy v textu e-mailu) tak mi prohledávání zpráv nic nenajde.

Jedná se o model, kde je TheBAT součástí podnikové sítě a na stanicích by běžel TheBAT, který by se pomocí IMAP připojoval na server a pomocí plné synchronizace (tzn.: pomocí synchronizace celých zpráv včetně přílohy) by tak pracoval.

V této situaci pokud bych chtěl prohledat zprávy a najít v nich nějaký text, tak TheBAT nic nenajde.

Pro vyhledání textu jsem postupoval tak, že jsem kliknul na ikonu pro vyhledávání, otevřelo se standartní okno "Hledání zprávy". Tam jsem vybral podmínku "Kterákoliv část" - "Obsahuje" a do prázdné kolonky jsem zadal hledaný text, vybral které složky se mají prohledat a jsem kliknul na "Spustit". Ale žádný výsledek to nenašlo. Samozřejmě daný text jsem si předtím ověřil, že ho e-mail obsahuje.

Předpokládám, že pokud stáhnu složky pomocí IMAP "k sobě" tak jsou položky zpřístupněny i pro prohledávání. Prohledávání zprávy na serveru by bylo jistě obtížnější. Hlavně pokud by byl uživatel mimo lokální síť. Takže jsem to tímto způsobem ani nezkoušel.
Pro jistotu jsem zkusil také PC odpojit od sítě, aby bylo opravdu jasné, zdali jsou složky v offline stavu. A bez problémů se načetly (včetně příloh), ale stále se neprohledávají.

U POP3 složek jsem se s tímto problémem nesetkal.

Věděl by někdo čím je toto způsobeno, nebo jak by se dal tento problém vyřešit?
Díky

(Výše uvedený model je jen předpoklad modelu pro využití TheBATu a dosud není součástí této podnikové sítě. Probíhá zatím pouze testování ze kterého vyplývá tento zmiňovaný problém.)

Re: IMAP a vyhledávání textu ve stažených zprávách
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 29.12.2008 13:54

Zdravím,

> Jedná se o model, kde je TheBAT součástí podnikové sítě a na stanicích
> by běžel TheBAT, který by se pomocí IMAP připojoval na server a pomocí
> plné synchronizace (tzn.: pomocí synchronizace celých zpráv včetně
> přílohy) by tak pracoval.

> V této situaci pokud bych chtěl prohledat zprávy a najít v nich nějaký
> text, tak TheBAT nic nenajde.

zkousel jsem to u sebe a vyvojari to take testovali, hledani bez problemu
funguje. Vyzkousej prosim verzi 4.1 kterou jsme pro to pouzivali.

--
Marek Mikuš
Administrátor


Re: IMAP a vyhledávání textu ve stažených zprávách
Autor: TrueFriend (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.11.2009 14:37

Nevím jak je to možné, že Vám to funguje a dalším xxx lidem ne. Od doby mého prvního požadavku v tomto vláknu uběhl již nějaký čas kdy jsem tuto funkci testoval a prostě musím říci, že nefunguje. I přes má nekonečná snažení.
Zkoušel jsem to jak já, tak i jiní a zkoušel jsem to jinde včetně různých verzů TheBAT a nefunguje to nikde.

Netuším co dělám špatně, nebo co dělá špatně program... proto popíšu jak to dělám.. pokud je tedy program v pořádku, mělo by to tedy nejspíš fungovat:

Takže.
1. mám TheBAT a vytvořený IMAP účet... v něm mám vytvořeny složky pomocí funkce správce IMAP složek na serveru.
2. příjdou mi zprávy do hlavní složky, já pak udělám to, že zprávy rozdělím do těchto složek vytvořených způsobem jak popisuju v č.1.
3. tělo zprávy obsahuje znaky v kodu HTML i prostého textu
4. v nějaké starší zprávě se vyskytuje text, který obsahuje text třeba "třešně" takže kliknu v nástrojové liště na ikonu "Hledat".
5. v Podmínkách vyberu aby se prohledávala "Kterákoliv část" - "Obsahuje" a zadám text třešně.
6. dole potom zaškrtnu aby se prohledávalo všechno a kliknu na tlačítko "Spustit" a okno sice přeblikne na záložku "Výsledek", ale nic se nenajde. Náznak nějakého hledání je nulový, protože výsledek zobrazí hned a není ani vidět žeby něco prohledával ... jak je tomu u vyhledávání zpráv v případě POP3 účtů.

Tuto vlastnost jsem zkoušel jak na účtu který obsahoval několik desítek zpráv, tak i na účtu s několika sty zpráv. Vždy se stejným výsledkem.

Ještě pro info: Zkouší se to na TheBAT 4.2.12.4 a běží na WinXP v síti LAN kde stahuje zprávy přes IMAP z Kerio Mail serveru který je také na Win 2003 SBS.
V programu jsou pouze IMAP účty bez POP3 účtů a veškerá správa jako třeba správa IMAP složek se dělá před TheBAT.

Pokud je parametr pro vyhledávání jiný... že se třeba hledá zpráva dle odesilatele nebo příjemce tak vyhledávání funguje, ale hledání nefunguje pouze když se zvolí aby se prohledával i obsah. To si prostě ani neškrtnu. A tento problém je a nikdo mi už nevymluví že ne grinning smiley protože jsem nad tím strávil hodiny a hodiny času, abych našel nějaké dostupné řešení nebo alternativu a v podstatě bez výsledku sad smiley

Re: IMAP a vyhledávání textu ve stažených zprávách
Autor: vacma (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.02.2010 16:12

Dobrý den, mám přesně stejný problém s vyhledáváním!
Zajímavé je že také na Kerio mail serveru.
Workflow zpracování zpráv je v podstatě také stejné.

Pane Mikuš, zkoužel to někdo ve spojení s tímto konkrétním mailovým serverem?

Je to pro mne dost důležité, v příchozí poště mám cca 10000 zpráv a bez vyhledávání je to dost nepraktické.