Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Naimportoval jsem si Veřejný PGP Klíč, ale podpis je neplatný. Co je špatně?
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 26.01.2007 11:32

Nejprve byl rád objasnil problém, který by mohl nastat a potom řešení. Je jistě zřejmé, že jako si můžete Veřejný PGP Klíč naimportovat Vy, mohl by to udělat někdo jiný na Vašem počítači ve Vaší nepřítomnosti a tím Vás oklamat. Mohlo by to fungovat tak, že si vyměníte s kamarádem Veřejné Klíče a v noci jeho Klíč na Vašem počítači někdo zamění za jím vygenerovaný, který bude adresován stejnému příjemci. Vy byste tak nic nepoznal a tento člověk by zachytával poštu mezi Vaším kamarádem a Vámi, podepisoval svým Klíčem a Vám by program správně zobrazoval PLATNÝ podpis.

Proto je zde tato ochrana, která je závislá na podepsání naimportovaného Veřejného PGP Klíče vlastním Heslem a tím je pevně dáno, že je Klíč autorizován vlastníkem Soukromého Klíče a Seznamu Klíčů (Keyringu). Samozřejmě se předpokládá, že Heslo zná pouze vlastník Soukromého Klíče.

�?ešením je tedy podepsání naimportovaného Klíče vlastním Heslem, a to volbou v menu "Klíče | Podepsat..." nebo pomocí klávesové zkratky "Ctrl+S".Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Marek Mikuš (01.02.2007 16:35)