Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Stahování emailu do složky
Autor: stickler (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 11.03.2013 16:52

Dobrý den,
předem se omlouvám, moc zkušeností s programem The Bat nemám. Nicméně měl bych dotaz ohledně nastavení stahování emailů do určité složky. Mám složku MAIL na ploše a chci aby se tam stahovali emaily, řekněme každý den v 9. Co jsem zjistil tam se to dá nastavit jako zalohování, při kterém vznikne soubor o velikosti např. 10 MB. Dá se nějak nastavit, aby se to stahovalo jako jednotlivé emaily. Tudíž, aby každá zpráva bylo jako jeden soubor??

Děkuji předem za odpověď.
Filip Klouba

Re: Stahování emailu do složky
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 11.03.2013 21:54

Dobrý večer,

přiznám se, že mi není úplně jasné, čeho byste chtěl dosáhnout... mluvíte-li o funkci zálohování, tak ta vždy vytvoří jen jediný soubor-zálohu (cokoliv jiného by bylo nepraktické). Pokud byste chtěl automaticky exportovat doručené zprávy jednu po druhé do zvolené složky, podívejte se do české nápovědy (ke stažení v PDF v sekci STAŽENÍ) na kapitolu 18.4 Export zpráv - postup asi nebude úplně triviální, ale domnívám se, že byste s pomocí příkazu /EXPORT mohl požadovaného dosáhnout.

S pozdravem,
Radek Vondráček
JIMAZ prodej sw s.r.o.

Re: Stahování emailu do složky
Autor: stickler (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 10:02

Dobrý den,

přesně tak, potřebuji stáhnout do složky emaily jako jednotlivé soubory. To by se dalo pomocí toho EXPORT. Mám tedy otázku když sestavím ten příkaz kam ho potom v The BAT! zadám?

Děkuji za odpověď.

Re: Stahování emailu do složky
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 10:10

Příkaz zadáte na příkazové řádce (Start > Programy > Příslušenství > Příkazový řádek), resp. ho zapíšete do souboru s příponou .BAT (BAT nikoliv od The Bat, ale od BATch - "dávka (příkazů)"), který pak budete spouštět.

Re: Stahování emailu do složky
Autor: stickler (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 12:20

Dobrý den,

příkaz jsem vytvořil, mam vytvořený i soubout *.bat, nicméně pořád nechápu jak to nastavit aby to exportovalo uvadím mnou vytvoření příkaz.

/EXPORTU="f.klouba@centrum.cz";F="Mail\f.klouba@centrum.cz";DIR=F:\Mail\f.klouba@centrum.cz\EMAILY\

Děkuji za radu.

Re: Stahování emailu do složky
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 14:43

Za předpokladu, že máte správně hodnoty parametrů (čímž si nejsem jistý, protože nevím, jak máte v TB nadefinovaného uživatele a složky), musíte spouštět příkaz:

"C:\Program Files\The Bat!\thebat.exe" /EXPORTU=....... atd.

Případně začátek upravit podle toho, kde máte The Bat! nainstalovaný.

/EXPORT je parametr uváděný při spuštění samotného The Batu!, ne samostatný příkaz.

Re: Stahování emailu do složky
Autor: stickler (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 16:14

Dobrý den,

děkuji moc za rady, vše už funguje tak jak má smiling smiley. Zprávy se mi stahují jedním kliknutím každá zvlášť . Jen jedna taková technická stahují se s nazvem 00001,00002, atd. Dá se nastavit aby se stahovala s názvem předmětu emailu??

Děkuji za odpověď

Re: Stahování emailu do složky
Autor: vondrack (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2013 20:00

Ne, to možné není - vytvářet z předmětů zpráv unikátní názvy souborů by bylo z řady důvodů příliš komplikované (stejně bychom skončili zase u číslování zpráv se stejným předmětem...).

Re: Stahování emailu do složky
Autor: stickler (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 14.03.2013 18:32

Dobrý den,
dobře, i tak ještě jednou děkuji za rady.
S pozdravem Filip Klouba