Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Příjemce - vložit skupinu, zobrazení jmen
Autor: Reny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2008 10:15

Dobrý den, jak pátrám sebevíc a pročetla nápovědu, nenalezla jsem možnost, při předání zprávy, vložit do příjemce či kopie, celou skupinu z adresáře najednou. Samozřejmě, při vstupu do adresáře, označení všech jmen a vložení, to lze. Je prosím nějaká jednodužší možnost?

V řádku příjemce se mi zobrazí jméno i e-mailová adresa, lze nastavit, aby se mi tam zobrazovalo pouze jméno?
Jsem tu začátečník, s makry nebo pokročilejším nastavením nemám zkušenost, tak se omlouvám za neznalost, pro Vás zdánlivě jasných věcí.
Děkuji

Re: Příjemce - vložit skupinu, zobrazení jmen
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 12.03.2008 10:52

Citát:
Reny
možnost, při předání zprávy, vložit do příjemce či kopie, celou skupinu z adresáře najednou. Samozřejmě, při vstupu do adresáře, označení všech jmen a vložení, to lze. Je prosím nějaká jednodužší možnost?

Áno, oveľa jednoduchšia a super-rýchla. smiling smiley Vo Vlastnostiach každej skupiny v adresári máš políčko Rozlišovací název. Napríklad pre adresy Tvojich rodinných príslušníkov si tam môžeš dať slovo rodina.

Keď píšeš email, stačí do políčka Prijímateľ napísať: rodina {list}. (Pozor, so špicatými zátvorkami! Fórum mi neberie zobrazovanie špicatých zátvoriek, tak ich v tomto príspevku nahrádzam svorkami.) Ešte v priečinku Odchozí tiež budeš vidieť v hlavičke správy uložené rodina {list}...

Ale v okamihu, keď už dáš správu definitívne odoslať, Netopier do hlavičky nasáčkuje namiesto rodina {list} všetky skutočné adresy, aj keby ich bolo 50.

Samozrejme rodina {list} môžeš vložiť aj do políčka CC alebo BCC. V tom druhom prípade by štandardne nikto nevidel nikoho iného emailovú adresu. Ak dáš rodina {list} do CC alebo Prijímateľa, tak budú v doručenej správe štandardne odkryté všetky adresy prijímateľov.

rodina {list} sa dá vložiť už do odpovedacej šablóny alebo šablóny novej správy: %TO="rodina {list}" alebo %CC="rodina {list}" alebo %BCC="rodina {list}"

Týmto spôsobom, ak si napríklad vytvoríš priečinok rodina a do šablóny novej správy pre tento priečinok vložíš %TO="rodina {list}", tak novo vytváraný email bude už automaticky adresovaný všetkým Tvojim rodinným príslušníkom. Netreba ťuknúť ani raz do klávesnice ani pohnúť myšou. thumbs down

Citát:
Reny
V řádku příjemce se mi zobrazí jméno i e-mailová adresa, lze nastavit, aby se mi tam zobrazovalo pouze jméno?

Dajú sa zobrazovať adresy bez mien, ale mená bez adresy nie. Osobne veľmi oceňujem, že Bat zobrazuje obidvoje veci. Jedna z vlastností Outlooku, ktoré som v 20. storočí pred objavom Bata preklínal, bola práve tá, že zobrazoval iba mená bez adries... Korešpondujem s mnohými ľuďmi, ktorí majú rôzne adresy, resp. ktorí si dávajú namiesto mien infantilné prezývky alebo nepresné označenia, takže osobne veľmi vítam, že v Batovi na prvý pohľad vždy vidno, komu je správa naozaj adresovaná.

PS: Určite sa nie je za čo ospravedlňovať!

Re: Příjemce - vložit skupinu, zobrazení jmen
Autor: Reny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 12.03.2008 18:50

Aha, díky. Já napsala "firma" a čekala, zda se bude něco dít. Ale stačí kliknout jinam a je to tam. S těmi makry si jdu hrát ted. Snat to nějak dopadne.
Adresy nejsou na závadu, takže nevadí.
Děkuji za odpověď.

Re: Příjemce - vložit skupinu, zobrazení jmen
Autor: Faterson (IP zapsáno)
Netopýr pokročilý
Datum: 12.03.2008 21:21

Citát:
Reny
Já napsala "firma" a čekala, zda se bude něco dít.

No, keď už raz napíšeš firma {list}, tak sa to pridá do histórie adries a nabudúce sa „bude dít“ aspoň to, že to netreba celé vypisovať, ale povedzme po napísaní fir sa auto-doplní firma {list} a bude to stačiť iba odklepnúť cez Enter.