Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
vCard - Versit Card
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 26.01.2007 17:49

Co tato zkratka znamená?
vCard - Versit Card

K čemu se používá?
Pro vCard se často používá také pojem "electronic business card". Tento formát používá mnoho E-mailových, hlasových a komunikačních klientů jako univerzální formát pro bezpečnou výměnu Kontaktů mezi sebou. Každý většinou používá vlastní formát, ale také podporuje Import/Export souboru s příponou "vcf", do kterého se formát vCard ukládá. Zde mohou být uvedeny informace o uživateli, o jeho firmě, adresy, fotografie, atd.

Podporuje program The Bat! tento protokol?
ANO.

Jak a kde se s ním v programu setkám?
o Pokud Vám někdo pošle svůj osobní kontakt ve formátu vCard (s příponou *.vcf), pro otevření stačí kliknout 2x na ikonu tohoto souboru. Otevře se Vám prohlížeč, ve kterém si můžete tento kontakt prohlédnout a pokud ho chcete importovat do adresáře kontaktů, klikněte na tlačítko Přidat do adresáře kontaktů.
o Chcete-li si upravit vlastní Osobní kontakt, zvolte volbu v menu Účet | Nastavení | Obecné a klikněte na tlačítko Upravit osobní kontakt.
o Chcete-li jej někomu poslat, v okně Editoru příslušné zprávy zvolte volbu v menu Nástroje | Přiložit osobní kontakt. Pro automatické vložení Osobního kontaktu můžete použít makro %ATTACHVCARD, které vložíte do příslušné Šablony.
o Importovat/Exportovat soubor s formátem vCard můžete také přímo v adresáři kontaktů, a to v menu Soubor | Importovat/Exportovat kontakty.

Kde lze získat více informací?
Více informací můžete nalézt v dokumentech RFC 2425 http://sunsite.auc.dk/RFC/rfc/rfc2425.html a RFC 2426 http://sunsite.auc.dk/RFC/rfc/rfc2426.html.Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Marek Mikuš (02.01.2008 18:28)