Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
LDAP - Lightweight Directory Access Protocol
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 26.01.2007 17:50

Co tato zkratka znamená?
LDAP - Lightweight Directory Access Protocol

K čemu se používá?
V E-mailových klientech se tento protokol používá pro vyhledávání informací o uživatelích. Nejčastěji se u hledané osoby vyhledávají informace o E-mailové adrese nebo kontaktu. Tento protokol je však možné také použít pro stahování libovolných dat (konfigurace, nastavení) ze serveru podporujícího tento protokol.

Podporuje program The Bat! tento protokol?
ANO.

Jak a kde se s ním v programu setkám?
o Vyhledávací okno pro vyhledávání v LDAP databázích najdete v adresáři kontaktů, v menu Soubor | Hledat kontakty. K dispozici je několik předefinovaných databází a je možné si libovolný počet vytvořit.
o Chcete-li vytvořit novou databázi, zvolte volbu v menu Soubor | Založit nový adresář kontaktů. Zadejte její název a zvolte soubor, ve kterém má být uložena. Klikněte na záložku "LDAP" a zaškrtněte volbu Tento adresář kontaktů je přidružen k LDAP databázi. Ve stejné záložce nastavte parametry databáze - důležitá je ADRESA (např. lide.seznam.cz) a PORT (standardem je 389).
o Chcete-li vyhledat nějaké údaje, zadejte požadované informace, vyberte, zda musí vyhovovat VŠECHNY nebo jeden a více zadaných údajů, ve které databázi chcete vyhledávat a spusťte vyhledávání kliknutím na tlačítko Spustit.


Kde lze získat více informací?

Kompletní popis tohoto protokolu můžete nalézt v dokumentu RFC 1777 http://sunsite.auc.dk/RFC/rfc/rfc1777.htmlUpraveno 1 krát. Naposledy upravil Marek Mikuš (02.01.2008 18:25)