Nejste přihlášen(a) [Přihlásit se / Registrovat se]
Sablona zo spravy
Autor: Berny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.09.2007 10:18

Dobry den,

v casti "Oficiální znalostní databáze > Šablony a makra" v Téme o vložení Vkládací šablony je uvedene:
-----
Pro vložení šablony z manažeru v menu "Nastavení | Vkládací šablony" použijte makro %QINCLUDE="nazev_sablony". Pro vložení šablony ze souboru použijte makro %INCLUDE="cesta_k_souboru".
-----
Je nejaka moznost vlozeni cesty a makra pre vlozenie sablony zo spravy, (cela sprva alebo len jej cast) napriklad pre pouzitie automatickej odpovede.

S pozdravom Boris
WIN XP, The Bat! 4.2.44

Re: Sablona zo spravy
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 06.09.2007 10:30

omlouvam se, ale ten dotaz nechapu, je mozne ho vic rozvest odkud kam se ma co prenaset?

Re: Sablona zo spravy
Autor: Berny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.09.2007 11:26

Dobry den,

svojho casu som mal nainstalovaneho netopiera na omedzenu dobu, no nestihol som ho prestudovat. Vychadzam len z informacii z Vasej stranky.

Dobre si pametam, ze kartoteka bola pre zapis dat o kontakte dost slaba a ani vyhladavanie nebolo omoc zaujmavejsie. Samozrejme berem to z mojho hladiska. Vecsine beznym uzivatelom to moze byt dostacujuce. Naproti tomu pri vytvarani spravy tam bol slusny html editor a vyhladavanie v spravach - paradne. Mal som vytvorene spravy a ulozene, myslim v slozke "na odoslanie" alebo tak nejak. Neboli to spravy ale data zakaznikov. Cele to bolo v ucte, kt. bol falosny. Zapisovanie udajov do tychto "sprav" a ich nasledne vyhladavanie ci filtrovanie vyberu bolo viac nez paradne a pritom v jednom programe. Predpokladal som, ze tieto udaje by si mohol kazdy zakaznik vyziadat odoslanim spravy a nasledne prostrednictvom filtra a automatickej odpovede by ich obdrzal. Skusal som to cez vytvorenie klasickej sablony, no pravidelna aktualizacia udajov nebola prilis pohodova. Skusal som to vlozenim sablony zo suboru (.txt). To bolo jednoduchsie ale stale sa to nevyrovnalo moznostiam vyhladavania a jednoduchosti, ako ked som mal tieto informacie v predom vytvorenych spravach.

Preto sa pytam:
Je mozne prostrednictvo filtra odoslat automaticku odpoved na prijatu spravu, kde nebude vlozena klasicka sablona alebo sablona zo suboru, ale sablona z uz vytvorenej spravy ?

Este si spominam, ze som mal vtedy vytvorene rozne poznamky vo forme "html sprav" ktore boli ulozene v extra slozke. Pristup k tymto poznamkam, rychlost vyhladania, zobrazenia s pouzitim makier ... proste parada. Samozrejme, ze netopier bol vytvoreny za inym ucelom a podla jeho moznosti, ho ako postovy klient pokladam za viac nez dobry. Pockam si na tu verziu 4.

S pozdravom Boris
WIN XP, The Bat! 4.2.44

Re: Sablona zo spravy
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 06.09.2007 11:36

> Dobre si pametam, ze kartoteka bola pre zapis dat o kontakte dost slaba a ani
> vyhladavanie nebolo omoc zaujmavejsie. Samozrejme berem to z mojho hladiska.

urcite mne zajima, v cem by mela byt slaba apod, z hlediska toho co je mozne do kontaktu v kartotece zadat je na tom IMHO The Bat! nejlepe, jde tam foto, jde tam nastavovat sablona, kodovani, vselijake adresy apod.

> Preto sa pytam:
> Je mozne prostrednictvo filtra odoslat automaticku odpoved na prijatu spravu,
> kde nebude vlozena klasicka sablona alebo sablona zo suboru, ale sablona z uz
> vytvorenej spravy ?

jiste, filtrovaci system ma pres 20 funkci, jednou znich je automaticke odeslani zpravy. V teto funkci je pak mozne sablonu nastavit nebo pomoci makra %QINCLUDE nebo %INCLUDE vlozit vkladaci sablonu respektive sablonu ze souboru.

> Pockam si na tu verziu 4.

nechci ted rikat co bude verze 4 umet a kdy bude, informace co mam jsou neoficialni a dokud nebude vydana finalni tiskova zprava, muze se to zmenit. Ale ma byt jiz brzo, tak uvidime.

Re: Sablona zo spravy
Autor: Berny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.09.2007 12:12

Dobry den,

za odpoved dakujem.

Ohladom kartoteky sa teraz vyjadrit nemozem objektivne, nemam k dispozicii program, no pametam si, ze tam pre firmu bola len jedna adresa. Niektore firmy maju adresu sidla inu ako adresu postovu a pripadne inu fakturacnu. Preto ze planujem netopiera kupit, neskor sa ozvem.

Ohladom sablony, Vasa odpoved:

jiste, filtrovaci system ma pres 20 funkci, jednou znich je automaticke odeslani zpravy. V teto funkci je pak mozne sablonu nastavit nebo pomoci makra %QINCLUDE nebo %INCLUDE vlozit vkladaci sablonu respektive sablonu ze souboru.

Tomuto rozumiem.

No aku cestu treba zadat za makro (%INCLUDE) aby ako sablona bol pouzity text zo spravy, kt. je sucastou programu ?

Ak stiahnem spravu na disk, cim vytvorim subor a potom k nemu nastavim cestu, to uz je jednoduchsie mat tam subor .txt

S pozdravom Boris
WIN XP, The Bat! 4.2.44

Re: Sablona zo spravy
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 06.09.2007 12:16

> No aku cestu treba zadat za makro (%INCLUDE) aby
> ako sablona bol pouzity text zo spravy, kt. je
> sucastou programu ?

co znamena ze je zprava soucasti programu? Pokud je to ta na kterou se odpovida, tak pro to je makro %TEXT nebo citovane %QUOTES

Re: Sablona zo spravy
Autor: Berny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.09.2007 12:48

Dobry den,

nie je to ta na ktoru sa odpoveda.

Sucastou programu je kazda sprava kt. prijmem, kopia odoslanej spravy, odpovede alebo sprava ktoru vytvorim a ulozim bez odoslania.
Spravy sa zobrazuju v panelu sprav a su ulozene v slozke so spravami.

Inac.
1) zakaznik mi odosle spravu s predmetom "XY"
2) spravu prijmem, filter ju spracuje a odosle automaticku odpoved zo sablony ...

Sablona v tomto pripade moze byt:
- vytvorena vkladacia sablona - myslim, ze trba urcit nazov
- sablona zo suboru (.txt) - tu trba urcit cestu

Moze ako sablona fungovat sprava, kt. uz je sucastou netopiera ?

Ak ano, ako urcit cestu ?

S pozdravom Boris
WIN XP, The Bat! 4.2.44

Re: Sablona zo spravy
Autor: Marek Mikuš (IP zapsáno)
Administrátor
Datum: 06.09.2007 12:53

to IMHO nejde, ale muzes napsat proc by neco takoveho bylo potreba? Posilat jako automatickou odpoved zpravu ktera nesouvisi s puvodni?

Re: Sablona zo spravy
Autor: Berny (IP zapsáno)
Netopýr nováček
Datum: 06.09.2007 13:08

Dobry den,

ak si dokladne precitate moj prispevok z 06.09.2007 11:26 (hore) je to tam vysvetlene.

Za odpoved dakujem.

S pozdravom Boris
WIN XP, The Bat! 4.2.44